Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy świętych popołudniowych. Ostatnia o 11.00. O 22.00 msza św. bożonarodzeniowa a północy Pasterka. W Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. We wtorek święto św. Szczepana pierwszego męczennika. W środę święto św. Jana apostoła i ewangelisty. Na mszach św. porannych i wieczornej poświęcenie wina. W czwartek święto św. Młodzianków męczenników – dzieci z Betlejem. W niedzielę Święto św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa.

2. W piątek swoje imieniny przeżywa ks. Dawid. Solenizantowi życzymy zdrowia i wszelkiej Bożej łaski i polecamy w modlitwie Jego posługę kapłańską z wdzięcznością za trud tej posługi dla naszej parafii. Szczęść Boże!

3. W niedzielę również ostatni dzień roku kalendarzowego. O 17.00 uroczyste nieszpory z kazaniem, oraz suplikacje i Te Deum dziękczynne za cały rok. Szczególnie będziemy dziękować Panu Bogu za 40 lat naszej parafii.

4. Ojciec Józef Mizera – i ojcowie kapucyni dziękują za ofiarę złożoną na zakończenie rekolekcji adwentowych przeznaczoną na działalność m.i.n. dobroczynną klasztoru w Kielcach w kwocie 8370 zł i 5 euro. Bóg zapłać za waszą hojność.

5. Zaraz po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Dziękujemy za zaproszenia. Będziemy odwiedzać te domy które wyraziły taką wolę spotkania a nade wszystko rozmowy i wspólnej modlitwy. Rozkład wizyty duszpasterskiej dostępny jest w nowym numerze „Brata” przy wyjściach z kościoła oraz na stronie internetowej parafii, facebooku oraz aplikacji mobilnej ebrat.

6. Jutro „Adoracja dla zabieganych” nie będzie, wznowimy ją w styczniu.

7. Jubilatów, którzy zgłosili się do wspólnego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich zapraszamy w drugi dzień świąt na godzinę 9.30.

8. Jeden z naszych parafian zaproponował ustawienie z tyłu kościoła tzw. „ofiaromatu”. Jest to na razie urządzenie testowe ale normalnie już funkcjonujące i instalowane także w wielu kościołach ułatwiające złożenie ofiary tym którzy posługują się kartami płatniczymi i innego tego rodzaju formami płatności. Serdecznie dziękujemy za ofiary w ten sposób przekazywane na utrzymanie kościoła, sprzątanie, ogrzewanie, ubezpieczenie, parafialny Caritas itp.

9. Serdecznie dziękujemy za pomoc w wysprzątaniu chóru diakonowi Aleksandrowi i panu Jakubowi – organiście. Wejście na chór jest otwarte można korzystać z miejsc siedzących na chórze.

10. Wszystkim życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia – nieskrywanej radości ducha z przyjścia Pana Księcia Pokoju. Módlmy się w tych dniach szczególnie o pokój w naszych rodzinach, Ojczyźnie, Ziemi Zbawiciela, Ukrainie i na całym świecie.

11. Polećmy zmarłych naszych parafian: Marian Walerian Szymański II Pułku 26, Zdzisław Władysław Stanowski Avia 6, Ryszard Stanisław Krzyżanowski II Pułku 19. Wieczny odpoczynek

Myśl św. Brata Alberta

Matkę Najświętszą obieram za opiekunkę w moich trudnościach. Chcę Ją czcić osobnym nabożeństwem przez cały ciąg życia i całą wieczność.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352885
Dzisiaj: 248
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,229