Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. O 17.00 uroczyste nieszpory z kazaniem, oraz suplikacje i Te Deum dziękczynne za cały rok za którego pobożne odśpiewanie lub odmówienie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Szczególnie będziemy dziękować Panu Bogu za 40 lat naszej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny: jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – pierwszy dzień Nowego 2024 roku. Za pobożne odmówienie czy odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to także 57 Światowy Dzień Pokoju – módlmy się szczególnie o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to święto obowiązujące. Składka na tacę jest przeznaczona na dzieła związane z osobą św. Jana Pawła II prowadzone przez naszą archidiecezję. We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – biskupów i doktorów Kościoła. W środę wspomnienie Najśw. Imienia Jezus.

3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za powołanych i o powołania szczególnie z naszej parafii. Polecajmy naszego diakona Aleksandra o dobre przygotowanie do święceń kapłańskich. I piątek miesiąca spowiedź od 16.00, msza dla dzieci o 17.00. O 18.00 msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową. I sobota miesiąca – czuwanie w duchu fatimskim od 16.30 prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej.

4. Do chorych księża pójdą: ks. Proboszcz w sobotę 13 stycznia od 9.00, ks. Marek, za ks. Jacka ks. Dominik i ks. Władysław w piątek 5 stycznia od 9.00, ks. Dominik w czwartek 4 stycznia od 9.00,

5. Straż Honorowa NSPJ zaprasza do kaplicy B.M.B. Częstochowskiej, o godz. 16.45; 4.01.2024 r. (czwartek) na Godzinę Świętą oraz 5.01.2024 r. (pierwszy piątek) na Adorację Wynagradzającą o 16.45.

6. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka na tace jest przeznaczona na misje. Na wszystkich mszach poświęcimy kadzidło i kredę. Oznaczmy nią drzwi naszych chrześcijańskich domów – szczególnie zewnętrzne drzwi naszych mieszkań – jest to także odważne wyznanie naszej wiary.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego – kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po mszy św. o 11.00 udzielimy błogosławieństwa dzieciom figurką Dzieciątka Jezus. Zapraszamy dzieci z rodzicami. Po błogosławieństwie, dzieci zapraszamy do auli parafialnej na specjalne Jasełka przygotowane przez wspólnoty Neokatechumenalne.

8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru kameralnego „Frater Cantans” Po tej mszy św. także zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie róż w auli parafialnej.

9. Rozkład wizyty duszpasterskiej dostępny jest w nowym numerze „Brata” przy wyjściach z kościoła oraz na stronie internetowej parafii, facebooku oraz aplikacji mobilnej ebrat.

10. Akcja Katolicka zaprasza na tradycyjną noworoczną pielgrzymkę na Jasną Górę i do Panewnik w sobotę 13 stycznia. Zapisy w następną niedzielę 7 stycznia po mszach dopołudniowych. Bliższe informacje w gablocie Akcji.

11. W związku z dewastacją płyty stadionu piłkarskiego Albertus przez stado dzików, Zarząd klubu zwraca się z prośba o wsparcie finansowe w naprawie murawy W tym celu została utworzona na stronie "zrzutka.pl" zrzutka o nazwie " Renowacja boiska po wizycie dzików" Wszystkie informacje dostępne również na profilu facebook o nazwie Albertus Kraków.

12. Polećmy zmarłych naszych parafian: Eugeniusz Jan Świątek Dyw. 45, Krzysztof Musiał II Pułku 3. Wieczny odpoczynek…

Myśl św. Brata Alberta

O, jakże to pięknie i dobrze, tak ciężko i boleśnie konać i umierać, bo tak właśnie Pan Jezus ciężko, długo i boleśnie na krzyżu konał i umierał. Ja bym sobie z całego serca podobnej śmierci życzył.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352902
Dzisiaj: 265
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,246