Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: w środę św. Tomasza apostoła, w czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie – naszej katedry, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I czwartek miesiąca dzień modlitw za powołanych, za naszych kleryków i o nowe dobre liczne święte powołania. Spowiadać będziemy od 17.30. I piątek miesiąca – spowiedź od 17.30, msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz z Honorową Strażą o godz. 18.00. Nie będzie mszy św. o 8.00, ani o 17.00. Do chorych pójdą księża: proboszcz, ks. Kamil i ks. Łukasz w piątek od 9.00. Pozostali kapłani w sobotę od 9.00.

3. Dziś przed kościołem kwestować będzie Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” na rzecz 12 letniej Julki. Dziewczynka przeszła dwie operacje usunięcia guza mózgu, utraciła wzrok i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Kto może niech wspomoże! Bóg zapłać.

4. Serdecznie zapraszamy na Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Z naszej parafii jak co roku idzie grupa nr. 29 św. Brata Alberta. Zapisy odbędą się w niedzielę 28 lipca po mszach św. w zakrystii lub w tygodniu po mszach św. w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje u ks. Krzysztofa.

5. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace przy montażu na dachu paneli słonecznych – fotowoltaicznych. Teraz po zgłoszeniu do Tauron czekamy na wymianę liczników i przyłącz prądu z paneli, które produkują już ok. 60 KW energii. Jak wygląda to na dachu kościoła można zobaczyć w gablocie przed wejściem głównym do kościoła. Także zamontowaliśmy nową tablicę informacyjną o kaplicy adoracji. Zapłaciliśmy także i odebraliśmy audyt energetyczny kościoła i budynku parafialnego który potrzebujemy do złożenia wniosku o dotację z Urzędu Ochrony Środowiska na termoizolacje naszych obiektów. Za wszelkie ofiary na ten cel serdeczne Bóg zapłać!

6. W dniach 29 sierpnia do 01 września organizujemy samolotową pielgrzymkę do Lourdes. Wylot z Krakowa. Koszt pielgrzymki to 1790 zł, w tym trzy noclegi w hotelu, przelot, wyżywienie i dwa pełne dniu w Lourdes (kąpiele, udział w nabożeństwach itp.) zapisy i program w kancelarii i zakrystii w tym tygodniu. Przy zapisie wpłata zaliczki 1000 zł. Zapraszamy!

7. Prasa katolicka jest dostępna z tyłu kościoła. Zachęcamy do lektury.

8. Polecajmy zmarłych naszych parafian w ostatnim tygodniu: Jolanta wełna 2 Pułku 3. Wieczny odpoczynek racz im dac Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos