Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia przypomina nam: dziś liturgiczne wspomnienie św. Charbela – pustelnika z Libanu, w środę wspomnienie św. Ignacego Loyoli prezbitera, w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła, w piątek wspominamy Matkę Bożą Królową Aniołów. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny nazywany „Porcjunkula” wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Odpust zyskać można pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca dzień szczególnej modlitwy za powołanych, kapłanów, siostry zakonne, naszych kleryków i o nowe dobre liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Spowiadać będziemy od 17.30, ksiądz proboszcz pójdzie do chorych w czwartek od 9.00. Pozostali kapłani w sobotę od 9.00. I piątek miesiąca spowiedź od 17.30. Msza św. wynagradzająca wraz z Honorową Strażą w piątek o 18.00. Przed mszą nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. I sobota miesiąca msza św. ku czci Matki Bożej i jej Niepokalanego Serca wraz z Rycerstwem Niepokalanej o 18.00.

3. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zapisy dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii, a w tygodniu w Bazie pielgrzymki w Bieńczycach. Pod obrazem Matki Bożej jest wystawiona puszka, gdzie można składać intencje na kartkach, które pielgrzymi będą omadlać w drodze do Matki Bożej. W naszej grupie parafialnej będzie pielgrzymować grupa bezdomnych z opiekunem. Kto może bardzo prosimy o wsparcie ich ofiarą. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztu ich udziału w pielgrzymce oraz wyżywienie i wodę. Ofiarę można złożyć do puszki pod obrazem Matki Bożej. Szczegółowe informacje u ks. Krzysztofa. Bóg zapłać.

4. Polećmy zmarłego w minionym tygodniu naszych parafian: Eugenia Kwiatek Alb. 28, Felicja Leśniak 2 Pułku 3, Anna Twardosz Kość. 10, Anna Sojka Kość.6, Stanisław Rojkowski Kość. 9. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos