Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Jesteśmy nowo powstałą scholą przy Parafii św. Brata Alberta. Już od roku posługujemy śpiewem na Mszy świętej niedzielnej o godzinie 18:00. Nazwa scholi "Frater Cantans" oznacza w tłumaczeniu: "śpiewający Brat", chodzi oczywiście o św. Brata Alberta, a razem z nim całą parafię. Poprzez śpiew pragniemy, aby Słowo Boże docierało głębiej do naszych serc.

Śpiewamy a capella bez instrumentów muzycznych. Naszym jedynym instrumentem, są struny głosowe. Zwykle rozpoczynamy krótką modlitwą, rozśpiewką oraz nauką śpiewu w danym głosie: sopran, alt, tenor, bas.

Spotykamy się w każdą niedzielę (z wyjątkiem pierwszej niedzieli miesiąca).
Próba trwa od godziny 16:00 do około 17:45, następnie śpiew na Mszy o godzinie: 18:00.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się modlić z nami poprzez śpiew. Każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w śpiewie wielogłosowym.
Nie prowadzimy przesłuchań. Osoby chcące dołączyć mogą rozpoczynać od pierwszej próby. Doświadczenie śpiewania w scholach parafialnych i różnych grupach muzycznych mile widziane, ale nie jest wymagane.

Serdecznie zapraszamy!

Schola Frater Cantans.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

Wakacyjny porządek Mszy niedzielnych:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:00, 19:15

Kancelaria parafialna czynna w czasie wakacji:
poniedziałek - środa - piątek: 16:00 - 17:30

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos