1. Od wczoraj obowiązują nas ostrzejsze niż do tej pory przepisy sanitarne w związku z epidemią. Informujemy iż w naszym kościele może w nabożeństwach uczestniczyć razem z miejscami przy ołtarzu i na chórze ok. 100 osób. Pamiętajmy iż ciągle obowiązuje dekret Metropolity Krakowskiego z dyspensą od udziału w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Osoby przychodzące do świątyni muszą liczyć się z możliwością pozostania na zewnątrz w wypadku przekroczenia limitu osób w kościele. Uprzejmie prosimy, aby w poczuciu miłości bliźniego oraz kierując się obywatelską solidarnością ograniczyć do minimum osobisty udział w liturgii i pozostać w domu.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Droga Krzyżowa: w dziś o 15.00.

3. Bóg zapłać wszystkim którzy w minionym tygodniu brali udział w rekolekcjach wielkopostnych oraz podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matek w liczbie 54 osób.

4. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej mszy św. w kościele. Nie będzie uroczystych procesji z palmami. Po mszy o 11.00 przed kościołem konkurs palm własnoręcznie zrobionych przez dzieci.

5. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Święty i Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Zapraszamy serdecznie do udziału w misteriach Triduum Paschalnego. Wszystkie nasze liturgie sprawować będą także transmitowane przez internet. Pomóżmy zwłaszcza osobom starszym w umożliwieniu śledzenia transmisji. Korzystajmy także z dostępnych w internecie i telewizji transmisji z różnych miejsc i kościołów.

6. Wielki Czwartek o 16.00 i 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00.

7. Wielki Piątek –Droga Krzyżowa o 15.00, o 16.00 i 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po zakończeniu liturgii o 18.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa w grobie przez całą noc.

8. Poświęcenie pokarmów w wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00 będzie odbywało się przed głównym wejściem na zewnątrz kościoła. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 20.00. Po jej zakończeniu celebrujący kapłani wyjdą z Najświętszym Sakramentem przed kościół i przy dźwięku dzwonów pobłogosławimy całą naszą parafię. Nie będzie uroczystej procesji wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

9. Przyszła niedziela to NIEDZIELA ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O godz. 6.00 będziemy sprawować Jutrznię z tej uroczystości. Pamiętajmy iż każdy dzień Oktawy Zmartwychwstania jest tak samo uroczystym dniem. Wobec ograniczeń i limitów wiernych można korzystać z liturgii mszy św. porannych i wieczornych przez cała Oktawę.

10. Dziś wolontariusze parafialnego zespołu Caritas „Samarytanin” będą kwestować na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących pomocy naszych parafian. Można zgłosić takie osoby w kancelarii i zakrystii oraz telefonicznie.

11. Także dziś organizowana jest przez Gminę Kraków i Dzielnicę XIV zbiórka krwi. Chętni do oddania krwi mogą się zgłaszać od 9.00 do 13.00 w salach parafialnych obok kancelarii.

12. Codziennie od poniedziałku do środy śpiewamy suplikacje o zaprzestanie epidemii o 17.50.

13. Okazja do spowiedzi w naszym kościele: poniedziałek, wtorek i środa 6.30-7.30 i od 17.00 do 18.00. w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od 6.00-8.00. Program Triduum i rozkład adoracji jest wywieszony na drzwiach, w gablotach i w internecie.

14. Do nabycia przy wejściach do kościoła i na zewnątrz są baranki wielkanocne Caritas, palmy oraz najnowszy świąteczny numer naszego pisma parafialnego „Brat”.

15. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Niektórzy przeżywają dziewięć pierwszych piątków i pięć pierwszych sobót. Należy pamiętać, że sytuacje nadzwyczajne, a taką mamy teraz, nie powodują przerwy w ciągłości tej modlitwy".

16. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

17. Stowarzyszenie Odra-Niemen dziękują za kwestę na rzecz ogólnopolskiej akcji Rodacy-Bohaterom w kwocie 4606,02zł i 15 euro. Bóg zapłać ofiarodawcom.

18. Apostolat „Margaretka” zaprasza do modlitwy za kapłanów. Dziś przed kościołem będą rozdawane informacje.

19. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Edwarda Czarna Alb.28, Danuta Urszula Walczyk Alb.37, Zofia Machnik Dyw.54, Tadeusz Chrzan Alb.35, Władysław Burnetko Alb.37. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….