Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Drodzy Parafianie!
W naszej parafii startuje nowy projekt ewangelizacyjny pod nazwą „New Pastoral”.
Projekt ma na celu utworzenie małych wspólnot domowych, które będą realizowały program ewangelizacyjny w swoich grupach. Zapraszamy wszystkich parafian we włączenie się w to ogólnoświatowe dzieło które ruszy w naszej parafii już w listopadzie.

Co to jest Newpastoral.net?
Jest to kompletny zestaw narzędzi do inicjowania i prowadzenia spotkań małych grup domowych. Spotkania prowadzone są w oparciu o krótkie filmy, zrealizowane specjalnie dla newpastoral.net, przedstawiające między innymi świadectwa ludzi, którzy przeżyli coś szczególnie ważnego, poruszającego i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi. Większość filmów została zrealizowana ze znanymi osobistościami takimi jak abp. Grzegorz Ryś, o. Adam Szustak, s. Małgorzata Chmielewska ale i osoby świeckie: Jaś Mela czy Eleni.
Spotkanie zawsze zaczyna się od zwyczajnej ludzkiej rozmowy na neutralne tematy, potem uruchamiany jest film, a po nim pojawiają się pytania przewidziane na dane spotkanie. Spotkanie kończy się odczytaniem fragmentów Ewangelii, ich medytacją i wspólną modlitwą za parafian. Jest więc przygotowany scenariusz spotkania, wszystko dzieje się w swobodnej atmosferze i nikt nie jest do niczego zmuszony.

Jak powstają małe grupy domowe NewPastoral?
Ewangelie mówią o dwóch metodach łowienia ryb: siecią i na wędkę. Na etapie zakładania małych grup w parafii, projekt odwołuje się zdecydowanie do metody „na sieć”: „podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju” (Mt 13, 47).
Samo założenie małej grupy domowej jest proste! Wystarczy zaprosić do siebie kilka osób (przyjaciół, sąsiadów, znajomych), a newpastoral.net dostarczy wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia udanych spotkań. Kawa, herbata czy coś słodkiego z pewnością nie popsują nastroju.
Małą grupę domową zakłada osoba która jest gotowa by zaprosić swoich znajomych do swojego domu. Nazywamy taką osobę Gospodarzem. Założenie grupy polega na zgłoszeniu Gospodarza w serwisie newpastoral.net poprzez wybranie Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie i podaniu swoich danych kontaktowych.

Kto może zostać gospodarzem małej grupy?
Nie ma żadnych szczególnych warunków. Każdy może zostać gospodarzem małej parafialnej grupy domowej. Od gospodarza wymaga się jedynie by zorganizował i zaprosił do swojego domu swoich znajomych. Powinien też mieć możliwość wyświetlenia filmów które będzie można ściągnąć z internetu.

Jak często odbywają się spotkania?
Nie ma żadnych wymogów- jak pasuje. Może to być raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Spotkanie jest przewidziane na ok. 1,5 godziny. Dobrze jest uzgodnić z grupą stałą porę spotkań np. jeden dzień w tygodniu o konkretnej godzinie. W ten sposób wszystkim łatwiej jest się zorganizować.
Projekt podzielony jest na kilka serii po mniej więcej 6 filmów na serię. Można więc przejść przez jedną z serii a następnie jeśli będzie potrzeba zrobić krótką przerwę.

NewPastoralzAlbertem

Kancelaria parafialna jest już czynna w godzinach urzędowania. Zapraszamy!

• Od 22.06.2020 r. w Archidiecezji Krakowskiej została wznowiona działalność Poradni Życia Rodzinnego oraz katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa w trybie stacjonarnym. Do poradni w naszej parafii obowiązują zapisy on-line. Adres strony: ftrodzinie.pl

• Sakrament Pokuty sprawujemy ponownie w naszych konfesjonałach. Prosimy aby spowiadać się w maseczkach, tylko z jednej strony tam gdzie umieszczony jest środek dezynfekcyjny i jednorazowe chusteczki. Prosimy by każdy użył środka dezynfekującego po spowiedzi.

Uwaga! Członkowie parafialnego Zespołu Wolontariuszy Caritas chętnie pomogą osobom starszym, samotnym w np. zrobieniu zakupów w tym trudnym czasie. Wystarczy zadzwonić na nr P. Krzysztof 506 891 633. Prosimy przekażcie informację sąsiadom, starszym samotnym którzy nie wychodzą z domu. Pomagajmy sobie wzajemnie!

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos