Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Parafialny Zespół Wolontariuszy Caritas – „SAMARYTANIN”

Drodzy Bracia i Siostry Parafianie!

W  dniu 12 października 2020 roku J. E. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski powołał do istnienia przy naszej parafii Parafialny Zespół Caritas. Pozwala nam to na podjęcie różnorakich form pomocy naszym parafianom najbardziej potrzebującym pomocy. Odbywa się to z wielkim i wspaniałym udziałem naszych parafian, którzy dzielą się także swoimi darami materialnymi. Są to przede wszystkim zbiórki przy kościele z których dochód jest przeznaczony na działalność naszego Zespołu Caritas. Prowadzimy także we współpracy z diecezjalną Caritas formę wsparcia żywnościowego produktami o krótkiej dacie spożycia którą otrzymujemy ze sklepów.

Zapraszamy do współpracy Was drodzy parafianie. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w działalność Zespołu do tej pory. Czas w którym żyjemy wymaga od nas wrażliwości serca na potrzeby ubogich jak uczył swoim przykładem św. Brat Albert Patron naszej parafii.

Zachęcamy wszystkich którzy potrzebują wsparcia zwłaszcza żywnościowego do korzystania z darów którymi dysponujemy. Wszystkich zaś parafian prosimy by kierowali czy zgłaszali do nas osoby autentycznie potrzebujące pomocy.

nr telefonu Zespołu Caritas: 730 898 160

Dyżury i wydawanie żywności: wtorek i czwartek każdego tygodnia godz. 16.00-17.00. Zapraszamy!

Kancelaria parafialna jest już czynna w godzinach urzędowania. Zapraszamy!

• Od 22.06.2020 r. w Archidiecezji Krakowskiej została wznowiona działalność Poradni Życia Rodzinnego oraz katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa w trybie stacjonarnym. Do poradni w naszej parafii obowiązują zapisy on-line. Adres strony: ftrodzinie.pl

• Sakrament Pokuty sprawujemy ponownie w naszych konfesjonałach. Prosimy aby spowiadać się w maseczkach, tylko z jednej strony tam gdzie umieszczony jest środek dezynfekcyjny i jednorazowe chusteczki. Prosimy by każdy użył środka dezynfekującego po spowiedzi.

Uwaga! Członkowie parafialnego Zespołu Wolontariuszy Caritas chętnie pomogą osobom starszym, samotnym w np. zrobieniu zakupów w tym trudnym czasie. Wystarczy zadzwonić na nr P. Krzysztof 506 891 633. Prosimy przekażcie informację sąsiadom, starszym samotnym którzy nie wychodzą z domu. Pomagajmy sobie wzajemnie!

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos