Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia przypomina nam: w poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto obowiązujące. Msze sw. w porządku niedzielnym. Na każdej mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę dla oznaczenia drzwi naszych chrześcijańskich domów. Napis K+M+B oznacza imiona Trzech Króli lub łacińską sentencję Christus mansionem benedicat – Chrystus mieszkanie błogosławi. Nie wstydźmy się umieścić go na drzwiach wejściowych naszego mieszkania po zewnętrznej stronie. Ofiara na tacę jest przeznaczona na misje jest to bowiem dzień modlitwy za misjonarzy pracujących na różnych kontynentach.

2. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

3. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza na kolejną Mszę świętą w intencji rodzin z uroczystym błogosławieństwem narzeczonych, małżonków i dzieci w najbliższy czwartek 9 stycznia o godz. 18.00.
Po Mszy świętej spotkanie opłatkowe w salce parafialnej.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na „Dialogi z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim – Metropolitą Krakowskim”, które odbędą się w naszej parafii w najbliższy czwartek 9 stycznia o godz. 20.15. Tematem dialogów będzie: „Sylwetka Karola Wojtyły. Zamyślenia nad pięknem człowieczeństwa”.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpią do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą w przyszłą niedzielę 12 stycznia o godz. 11.00 w czasie której nastąpi poświęcenie świec oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy pielgrzymowali pieszo na Jasną Górę z grupą nr 29 świętego Brata Alberta na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 stycznia: W programie: o godz. 16.00 – Msza święta po niej spotkanie w Auli.

7. Akcja Katolicka zaprasza na noworoczną pielgrzymkę na Jasną Górę i do Panewnik w sobotę 18 stycznia. Zapisy w niedzielę 12 stycznia po mszach przedpołudniowych. Bliższe informacje w gablocie Akcji.

8. Schola nasza FRATER CANTANS posługująca w niedziele na mszach o 18.00 poszukuje chętnych osób do śpiewania. Informacja jest na ulotkach obok gazet. Serdecznie zapraszamy!

9. Wspólnoty Neokatechumenalne serdecznie zapraszają dzieci z naszej parafii na jasełka w auli jutro w Trzech Króli o godz. 16.00.

10. W piątek 17-stego serdecznie zapraszamy na kolejne Spotkanie Albertyńskie. Tym razem będziemy gościć pana Grzegorza Czerwickiego Nasz prelegent to szczęśliwy mąż i ojciec, ewangelizator. Ma 35 lat. Był skazany (12 lat w więzieniu), uzależniony od narkotyków i przemocy. Podczas drugiego wyroku kolega ateista dał mu Pismo Św., co całkowicie zmieniło jego życie. Zapraszamy!

11. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Maria Gzyl Kość 6, Włodzimierz Dutka 2 Pułku 3. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Sakrament Pokuty sprawujemy ponownie w naszych konfesjonałach. Prosimy aby spowiadać się w maseczkach, tylko z jednej strony tam gdzie umieszczony jest środek dezynfekcyjny i jednorazowe chusteczki. Prosimy by każdy użył środka dezynfekującego po spowiedzi.

Uwaga! Członkowie parafialnego Zespołu Wolontariuszy Caritas chętnie pomogą osobom starszym, samotnym w np. zrobieniu zakupów w tym trudnym czasie. Wystarczy zadzwonić na nr P. Krzysztof 506 891 633. Prosimy przekażcie informację sąsiadom, starszym samotnym którzy nie wychodzą z domu. Pomagajmy sobie wzajemnie!

Informujemy iż I Komunia św. w naszej parafii zostaje przeniesiona na niedzielę 13 września 2020 roku. Godziny mszy św. komunijnych pozostają bez zmian.

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu | Hosting: Kylos