Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Drodzy Parafianie!
W naszej parafii startuje nowy projekt ewangelizacyjny pod nazwą „New Pastoral”.
Projekt ma na celu utworzenie małych wspólnot domowych, które będą realizowały program ewangelizacyjny w swoich grupach. Zapraszamy wszystkich parafian we włączenie się w to ogólnoświatowe dzieło które ruszy w naszej parafii już w listopadzie.

Co to jest Newpastoral.net?
Jest to kompletny zestaw narzędzi do inicjowania i prowadzenia spotkań małych grup domowych. Spotkania prowadzone są w oparciu o krótkie filmy, zrealizowane specjalnie dla newpastoral.net, przedstawiające między innymi świadectwa ludzi, którzy przeżyli coś szczególnie ważnego, poruszającego i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi. Większość filmów została zrealizowana ze znanymi osobistościami takimi jak abp. Grzegorz Ryś, o. Adam Szustak, s. Małgorzata Chmielewska ale i osoby świeckie: Jaś Mela czy Eleni.
Spotkanie zawsze zaczyna się od zwyczajnej ludzkiej rozmowy na neutralne tematy, potem uruchamiany jest film, a po nim pojawiają się pytania przewidziane na dane spotkanie. Spotkanie kończy się odczytaniem fragmentów Ewangelii, ich medytacją i wspólną modlitwą za parafian. Jest więc przygotowany scenariusz spotkania, wszystko dzieje się w swobodnej atmosferze i nikt nie jest do niczego zmuszony.

Jak powstają małe grupy domowe NewPastoral?
Ewangelie mówią o dwóch metodach łowienia ryb: siecią i na wędkę. Na etapie zakładania małych grup w parafii, projekt odwołuje się zdecydowanie do metody „na sieć”: „podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju” (Mt 13, 47).
Samo założenie małej grupy domowej jest proste! Wystarczy zaprosić do siebie kilka osób (przyjaciół, sąsiadów, znajomych), a newpastoral.net dostarczy wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia udanych spotkań. Kawa, herbata czy coś słodkiego z pewnością nie popsują nastroju.
Małą grupę domową zakłada osoba która jest gotowa by zaprosić swoich znajomych do swojego domu. Nazywamy taką osobę Gospodarzem. Założenie grupy polega na zgłoszeniu Gospodarza w serwisie newpastoral.net poprzez wybranie Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie i podaniu swoich danych kontaktowych.

Kto może zostać gospodarzem małej grupy?
Nie ma żadnych szczególnych warunków. Każdy może zostać gospodarzem małej parafialnej grupy domowej. Od gospodarza wymaga się jedynie by zorganizował i zaprosił do swojego domu swoich znajomych. Powinien też mieć możliwość wyświetlenia filmów które będzie można ściągnąć z internetu.

Jak często odbywają się spotkania?
Nie ma żadnych wymogów- jak pasuje. Może to być raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Spotkanie jest przewidziane na ok. 1,5 godziny. Dobrze jest uzgodnić z grupą stałą porę spotkań np. jeden dzień w tygodniu o konkretnej godzinie. W ten sposób wszystkim łatwiej jest się zorganizować.
Projekt podzielony jest na kilka serii po mniej więcej 6 filmów na serię. Można więc przejść przez jedną z serii a następnie jeśli będzie potrzeba zrobić krótką przerwę.

NewPastoralzAlbertem

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367198
Dzisiaj: 119
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,798