Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

Parafialny Zespół Wolontariuszy Caritas – „SAMARYTANIN”

Drodzy Bracia i Siostry Parafianie!

W  dniu 12 października 2020 roku J. E. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski powołał do istnienia przy naszej parafii Parafialny Zespół Caritas. Pozwala nam to na podjęcie różnorakich form pomocy naszym parafianom najbardziej potrzebującym pomocy. Odbywa się to z wielkim i wspaniałym udziałem naszych parafian, którzy dzielą się także swoimi darami materialnymi. Są to przede wszystkim zbiórki przy kościele z których dochód jest przeznaczony na działalność naszego Zespołu Caritas. Prowadzimy także we współpracy z diecezjalną Caritas formę wsparcia żywnościowego produktami o krótkiej dacie spożycia którą otrzymujemy ze sklepów.

Zapraszamy do współpracy Was drodzy parafianie. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w działalność Zespołu do tej pory. Czas w którym żyjemy wymaga od nas wrażliwości serca na potrzeby ubogich jak uczył swoim przykładem św. Brat Albert Patron naszej parafii.

Zachęcamy wszystkich którzy potrzebują wsparcia zwłaszcza żywnościowego do korzystania z darów którymi dysponujemy. Wszystkich zaś parafian prosimy by kierowali czy zgłaszali do nas osoby autentycznie potrzebujące pomocy.

nr telefonu Zespołu Caritas: 730 898 160

Dyżury i wydawanie żywności: wtorek i czwartek każdego tygodnia godz. 16.00-17.00. Zapraszamy!

Myśl św. Brata Alberta

Iść zawsze naprzód, choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich, gdy opieka Boska nad nami, przed niczym zaś się nie cofać, a na wszystko być gotowym, jeśli Bóg czego od nas zażąda.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392994
Dzisiaj: 17
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,193