Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

W imieniu organizatorów cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Porozumienia Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, koordynatora cyklu Ireneusza Rasia oraz dyrektor artystycznej Lidii Jazgar, mam olbrzymią przyjemność zaprosić na koncert kolęd, który odbędzie się w Wigilię o godz. 20:00. W koncercie, zatytułowanym Kolęda Dla Hospicjum. Kolęda Nadziei wystąpi Przemysław Branny i jego goście. Koncert będzie transmitowany on-line w sieci internetowej: na stronie Ośrodka Kultury www.krakownh.pl, na Facebooku i w serwisie Youtube.

Niosąc w ten wyjątkowy, wigilijny wieczór wraz ze słowami kolęd Nadzieję - organizatorzy koncertu chcą wesprzeć akcję #KolędaDlaHospicjum, prowadzoną przez Hospicjum im. św. Łazarza. Ta nowohucka placówka, najstarsza tego typu w Polsce, niosąca opiekę medyczną, duchową i psychologiczną osobom w ostatnich miesiącach ich życia, z powodu pandemii boryka się z dużymi problemami finansowymi. Nie mogąc wspomóc Hospicjum tradycyjną zbiórką datków, towarzyszącą wcześniej wszystkim wydarzeniom z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w zbiórce internetowej za pośrednictwem strony https://pomagam.pl/koledadlahospicjum lub tradycyjnego przelewu na konto 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 z dopiskiem Kolęda dla Hospicjum.

Link do zaproszenia filmowego: https://www.youtube.com/watch?v=s7MCyaqsbH8

Koncert odbywa się przy wsparciu Miasta Kraków.

Myśl św. Brata Alberta

O, jakże to pięknie i dobrze, tak ciężko i boleśnie konać i umierać, bo tak właśnie Pan Jezus ciężko, długo i boleśnie na krzyżu konał i umierał. Ja bym sobie z całego serca podobnej śmierci życzył.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706