Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Roraty codziennie o 6.15 a o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku roraty dla dzieci. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają od poniedziałku do piątku na wspólną modlitwę Jutrzni codziennie o 5.30 w kaplicy Matki Bożej.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w czwartek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i Doktora kościoła.

3. Dziś swoje imieniny przeżywa ks. Kanonik Wiesław Macuda. Solenizantowi życzymy obfitości Bożych łask i zdrowia. W intencji solenizanta będziemy się modlić jutro na mszy św. o godz. 18.00.

4. Bratu Jackowi z Zakonu Templariuszy dziękujemy za głoszone dziś świadectwo o św. Charbelu libańskim mnichu i pustelniku. Przed obrazem świętego znajdują się obrazki z modlitwą, które można sobie zabrać.

5. Nabożeństwo ku czci św. Charbela odbędzie się w dniu 22 grudnia w ramach rekolekcji adwentowych, które potrwają od piątku 21 grudnia do niedzieli 23 grudnia. Wygłosi je O. Andrzej Jodkowski – redemptorysta pracujący w Mińsku na Białorusi.

6. Od dziś w sali obok kancelarii można nabyć świece wigilijne, kartki świąteczne i poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dzieła charytatywne parafii, dofinansowanie obiadów dla dzieci mniej zamożnych, i wakacyjne rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Jest także do nabycia piękny album z wielką ilością zdjęć Adama Bujaka i Arturo Mariego obrazujący ponad sto pielgrzymek Jana Pawła II po całym świecie w cenie 40 zł. W sklepach album jest droższy. Warto mieć w domu taką pamiątkę o naszym papieżu lub podarować komuś pod choinkę.

7. W sobotę 15 grudnia Straż Honorowa NSPJ w naszej parafii obchodzi 30 lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na adorację o godz. 14.00 oraz na uroczystą mszę św. dziękczynną za istnienie tej wspólnoty w naszej parafii o godz.15.00.

8. Rada Osiedla Politechniki krakowskiej oraz Studenci z Duszpasterstwa „U Brata” dziękują za wsparcie zbiórki mikołajkowej dla dzieci z krakowskich domów dziecka. Przy naszej parafii w zeszłą niedzielę zebrano kwotę: 9.302 złote i 20 groszy. Bóg zapłać.

9. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza małżeństwa wraz z dziećmi na kolejną Mszę świętą w intencji rodzin naszej parafii. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek 13 grudnia o godz. 18.00. Na zakończenie będzie miało miejsce uroczyste błogosławieństwo dla rodziców, dzieci, małżonków, narzeczonych oraz mam spodziewających się potomstwa. Serdecznie zapraszamy!

10. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” serdecznie zaprasza wszystkich na rekolekcje adwentowe zatytułowane: „Dlaczego kocham Kościół?”, które poprowadzi: ks. Krzysztof Porosło. Rozpoczęcie w przyszłą niedziele 16 grudnia Mszą świętą akademicką o 19.15 i konferencją. Szczegółowy program znajduje się na plakatach, oraz stronie ubrata.pl.

11. W przyszłą niedzielę grupa charytatywna z naszej parafii, będzie zbierała ofiary do puszek na świąteczne paczki żywnościowe dla potrzebujących.

12. Wydawanie żywności unijnej w sobotę 15 grudnia od 9.00 do 12.00

13. Akcja Katolicka prowadzi akcję „Koc dla bezdomnego”. Dziś jeszcze można przynosić do kościoła i składać do specjalnych koszów koce, które posłużą osobom bezdomnym na okres zimowy.

14. Rada Dzielnicy XIV Czyżyny serdecznie zaprasza osoby samotne ,starsze i ubogie na Wieczerzę Wigilijną w dniu 19 grudnia 2018 roku (środa)o godz. 16,00.Wigilia odbędzie się w auli Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego oś. Dywizjonu 303 nr 63.Zapisy będą przyjmowane do dnia 17 grudnia br . ( poniedziałek) w kancelariach czyżyńskich Parafii oraz w siedzibie Rady Dzielnicy XIV Czyżyny. Szczegółowe informacje będą na plakatach i na stronach internetowych parafii oraz Rady Dzielnicy.

15. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii od 8 do 15 marca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i program u ks. Łukasza.

16. Dziś można nabyć jeszcze grudniowy numer parafialnej gazety „Brat”.

17. W tym tygodniu kończymy remont jednego z mieszkań dla księży w domu parafialnym. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

18. Polećmy Bogu zmarłych naszych parafian tego minionego tygodnia: Marian Sawicki, Zuzanna Sawicka Dyw. 44, Alicja Szalecka – Pietraszko Dyw. 37, Leona Piekarska Alb. 38, Jadwiga Windak Alb. 19, Anna Buczek Dyw. 46, Genowefa Druzgała Dyw. 5/77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367198
Dzisiaj: 119
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,798