Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Roraty codziennie o 6.15 a o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku roraty dla dzieci. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają od poniedziałku do piątku na wspólną modlitwę Jutrzni codziennie o 5.30 w kaplicy Matki Bożej.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w czwartek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i Doktora kościoła.

3. Dziś swoje imieniny przeżywa ks. Kanonik Wiesław Macuda. Solenizantowi życzymy obfitości Bożych łask i zdrowia. W intencji solenizanta będziemy się modlić jutro na mszy św. o godz. 18.00.

4. Bratu Jackowi z Zakonu Templariuszy dziękujemy za głoszone dziś świadectwo o św. Charbelu libańskim mnichu i pustelniku. Przed obrazem świętego znajdują się obrazki z modlitwą, które można sobie zabrać.

5. Nabożeństwo ku czci św. Charbela odbędzie się w dniu 22 grudnia w ramach rekolekcji adwentowych, które potrwają od piątku 21 grudnia do niedzieli 23 grudnia. Wygłosi je O. Andrzej Jodkowski – redemptorysta pracujący w Mińsku na Białorusi.

6. Od dziś w sali obok kancelarii można nabyć świece wigilijne, kartki świąteczne i poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na dzieła charytatywne parafii, dofinansowanie obiadów dla dzieci mniej zamożnych, i wakacyjne rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Jest także do nabycia piękny album z wielką ilością zdjęć Adama Bujaka i Arturo Mariego obrazujący ponad sto pielgrzymek Jana Pawła II po całym świecie w cenie 40 zł. W sklepach album jest droższy. Warto mieć w domu taką pamiątkę o naszym papieżu lub podarować komuś pod choinkę.

7. W sobotę 15 grudnia Straż Honorowa NSPJ w naszej parafii obchodzi 30 lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na adorację o godz. 14.00 oraz na uroczystą mszę św. dziękczynną za istnienie tej wspólnoty w naszej parafii o godz.15.00.

8. Rada Osiedla Politechniki krakowskiej oraz Studenci z Duszpasterstwa „U Brata” dziękują za wsparcie zbiórki mikołajkowej dla dzieci z krakowskich domów dziecka. Przy naszej parafii w zeszłą niedzielę zebrano kwotę: 9.302 złote i 20 groszy. Bóg zapłać.

9. Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza małżeństwa wraz z dziećmi na kolejną Mszę świętą w intencji rodzin naszej parafii. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek 13 grudnia o godz. 18.00. Na zakończenie będzie miało miejsce uroczyste błogosławieństwo dla rodziców, dzieci, małżonków, narzeczonych oraz mam spodziewających się potomstwa. Serdecznie zapraszamy!

10. Duszpasterstwo Akademickie „U Brata” serdecznie zaprasza wszystkich na rekolekcje adwentowe zatytułowane: „Dlaczego kocham Kościół?”, które poprowadzi: ks. Krzysztof Porosło. Rozpoczęcie w przyszłą niedziele 16 grudnia Mszą świętą akademicką o 19.15 i konferencją. Szczegółowy program znajduje się na plakatach, oraz stronie ubrata.pl.

11. W przyszłą niedzielę grupa charytatywna z naszej parafii, będzie zbierała ofiary do puszek na świąteczne paczki żywnościowe dla potrzebujących.

12. Wydawanie żywności unijnej w sobotę 15 grudnia od 9.00 do 12.00

13. Akcja Katolicka prowadzi akcję „Koc dla bezdomnego”. Dziś jeszcze można przynosić do kościoła i składać do specjalnych koszów koce, które posłużą osobom bezdomnym na okres zimowy.

14. Rada Dzielnicy XIV Czyżyny serdecznie zaprasza osoby samotne ,starsze i ubogie na Wieczerzę Wigilijną w dniu 19 grudnia 2018 roku (środa)o godz. 16,00.Wigilia odbędzie się w auli Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego oś. Dywizjonu 303 nr 63.Zapisy będą przyjmowane do dnia 17 grudnia br . ( poniedziałek) w kancelariach czyżyńskich Parafii oraz w siedzibie Rady Dzielnicy XIV Czyżyny. Szczegółowe informacje będą na plakatach i na stronach internetowych parafii oraz Rady Dzielnicy.

15. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii od 8 do 15 marca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i program u ks. Łukasza.

16. Dziś można nabyć jeszcze grudniowy numer parafialnej gazety „Brat”.

17. W tym tygodniu kończymy remont jednego z mieszkań dla księży w domu parafialnym. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

18. Polećmy Bogu zmarłych naszych parafian tego minionego tygodnia: Marian Sawicki, Zuzanna Sawicka Dyw. 44, Alicja Szalecka – Pietraszko Dyw. 37, Leona Piekarska Alb. 38, Jadwiga Windak Alb. 19, Anna Buczek Dyw. 46, Genowefa Druzgała Dyw. 5/77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Zbytnia zapobiegliwość to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos