Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Jutro w liturgii święto św. Kazimierza królewicza – patrona archidiecezji krakowskiej.

2. W najbliższy wtorek 5 marca przeżywać będziemy w naszym kościele liturgię tzw. kościoła stacyjnego w łączności z rzymską bazyliką św. Pudencjany. Mszę św. wieczorną o 18.00 sprawować będzie J.E. ks. biskup Janusz Mastalski. Po zakończonej mszy św. adoracja Najśw, Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie modlitewne wszystkich parafian i gości. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na pomoc prowadzoną przez Fundację Pomocy Rodzinie mi.in. na Domy Samotnej Matki naszej archidiecezji. Swoją modlitwą w tym dniu wspierać nas będą Małe Siostry Jezusa.

3. Serdecznie zapraszamy w tym świętym czasie do wspólnego rozważania Męki Pańskiej. Gorzkie Żale w każdą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki; dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30, dla młodzieży i dorosłych o 20.00. W niedziele Droga Krzyżowa o 15.00.

4. W piątek na Drogę Krzyżową o 20.00 zapraszamy szczególnie młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania przygotowaną przez nich.

5. Po zakończeniu mszy św. wieczornej jutro adoracja „dla zabieganych” do 22.00.

6. W niedzielę 10 marca, młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych naszej parafii będzie rozprowadzała wielkanocne kartki pocztowe autorstwa studentki Akademii Sztuk Pięknych. Dochód z kartek przeznaczony jest na Pielgrzymkę Ewangelizacyjną młodzieży. Młodzież będzie modlić się w intencjach Wysyłającego i Adresata pocztówki.

7. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób – naszych parafian które w minionym tygodniu podjęły się prac porządkowych wokół naszego kościoła i parkingu przykościelnym. Serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą parafię.

8. Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej nr 155 zaprasza na dzień otwarty w środę 6 marca o 17.30.

9. Parafia MB Częstochowskiej na Szklanych Domach zaprasza na Koncert Wielkopostny w przyszłą niedzielę 10 marca o 18.00 Podczas koncertu wystąpi 8 chórów w tym nasz Frater Cantans. Szczegółowe informacje w gablocie i w dzisiejszym Gościu Niedzielnym i Niedzieli.

10. W przyszłą niedzielę ofiara na tacę – inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach od rodzin, na konto parafialne, przez stronę internetową oraz przez ofiaromat z tyłu kościoła.

11. Dziś przy wyjściach z kościoła jest nowy numer naszego parafialnego pisma „Brat”, w nim m.i.n. artykuł dlaczego mamy 14 stacji drogi krzyżowej. Bóg zapłać za ofiary na druk naszego pisma oraz Redakcji za przygotowywanie tekstów do kolejnych numerów.

12. Rodzice i bliscy chorej dziewczynki Wiktorii Wróbel nadal proszą o pomoc w leczeniu jej rzadkiej choroby. Już wiele parafianie jej pomogli a tym razem organizowana jest zbiórka odzieży używanej. Informacje są na plakatach.

13. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży naszych szkół które będzie prowadził nasz ks. Dawid Matusiak. Program znany jest w szkołach. Już dziś dziękujemy Dyrekcjom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i rodzicom za przyprowadzanie ich do kościoła i troskę by przeżyły pięknie ten czas.

14. Polećmy Bogu zmarłych naszych parafian: Jacek Tadeusz Świerczek 2 Pułku 26, Bogusław Stefan Kargol Avia 5, Wanda Malarczyk Alb. 17, Jan Zygfryd Pogórski Dyw. 47, Robert Kazimierz Żółkiewicz 2 Pułku 16. Wieczny odpoczynek…

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352898
Dzisiaj: 261
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,242