Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

SALONIKI METEORY DELFY ATENY KORYNT TERMOPILE WĄWÓZ TEMBI RIWIERA OLIMPIJSKA – WERIA

 

                                                                                               | TERMIN: 13.09 – 21.09.2021

                                                                                               | CENA:     2350 PLN/os.

 

|  PROGRAM:

Dzień 1:  WYJAZD Z POLSKI

O ustalonej godzinie (bardzo wczesne godziny ranne) spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Pakowanie bagaży i wyjazd w drogę w kierunku Grecji. Wyruszymy w kierunku granicy polsko - słowackiej, dalej przez Węgry do Serbii. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:  SALONIKI

Po śniadaniu wyjedziemy w dalszą drogę do Grecji. Dotrzemy do Salonik, gdzie ewangelizował św. Paweł. Saloniki to druga po Atenach największa metropolia grecka. W mieście znajduje się najważniejszy port morski, miasto jest także aktywnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym, które pod wzglę­dem ar­chi­tek­tu­ry i kra­jo­bra­zów wy­raź­nie różni się od Aten. Tu zobaczymy Białą Wieżę – symbol miasta a zarazem najbardziej znany budynek. Następnie udamy się do Bazyliki św.  Demetriusza patrona miasta. To także największy kościół Grecji. Zobaczymy także Łuk Triumfalny Galeriusza - jeden z bardziej charakterystycznych zabytków Salonik oraz słynną Rotundę. Wieczorem przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3:  meteory

Rano, po śniadaniu udamy się na słynne „wiszące skały” Meteory, gdzie w średniowieczu powstał jeden z najważniejszych dla greckiego prawosławia ośrodek monastyczny. Zobaczymy słynne klasztory greckie „zawieszone w chmurach”, spośród których najstarsze powstały w IX w. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do hotelu na Riwierze Olimpijskiej. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:  DELFY

Po śniadaniu wyjazd w kierunku stolicy Grecji – Aten. Po drodze zatrzymamy się w Delfach. Tu znajdują się ślady po najważniejszym antycznym miejscu kultu w starożytnej Grecji - świątyni Apollina, w której Pytie przepowiadały przyszłość. Wyrocznia delficka była miejscem, do którego udawali się wszyscy możni antycznego świata. Przepowiednie kapłanek wpływały na wszystko - od polityki, przez decyzje wojenne, po zwykłe codziennie sprawy. Stanowisko archeologiczne zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Aten. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:  Ateny

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Grecji – Aten. Pierwszym celem naszego zwiedzania będzie słynne Wzgórze Akropolu. Zobaczymy ruiny antycznych świątyń, a także rozpościerającą się stamtąd wspaniałą panoramę Aten. Następnie, podążając śladami Apostoła Pawła wejdziemy na wzgórze Aeropag, wznoszące się ponad ateńską agorą, gdzie św. Paweł wygłosił mowę skierowaną do filozofów ateńskich. Tu, zgodnie z tradycją, miał nawrócić się na chrześcijaństwo św. Dionizy, pierwszy biskup Aten. Następnie w czasie panoramicznego przejazdu zobaczymy zarówno pozostałości po starożytnej świetności Greków jak Stadion Olimpijski, ruiny świątyni Zeusa czy Bramę Hadriana, jak i nowożytną część Aten, zbudowaną po odzyskaniu przez Grecję niepodległości po kilkuwiekowej niewoli tureckiej. Zatrzymamy się przy katolickiej Katedrze św. Dionizego Areopagity, Parlamencie i pospacerujemy po średniowiecznej części miasta, zwanej Plaka. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:  korynt, kanał koryncki

Rano śniadanie. W tym dniu odwiedzimy Korynt. Tu znajdują się starożytne ruiny miasta, gdzie zachowała się częściowo zrekonstruowana trybuna, z której przemawiał do Koryntian św. Paweł. Apostoł spędził w Koryncie półtora roku. W tym czasie udało mu się pozyskać dla Ewangelii wielu mieszkańców tego miasta. Gdy opuścił Korynt nie zapomniał o swoich duchowych przyjaciołach – słał do nich listy. Następnie dla chętnych możliwość zorganizowania rejsu po Kanale Korynckim (za dodatkową opłatą około 26 EUR/os.). Wieczorem powrót do hotelu w okol. Aten na obiadokolację, nocleg.

Dzień 7:  TERMOPILE, WĄWÓZ TEMBI

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Po drodze zatrzymamy się przy Sanktuarium św. Paraskevi w wąwozie Tembi. Następnie krótki postój w Termopilach – miejscu słynnej bitwy z Persami. Wieczorem dotrzemy do hotelu na Riwierze Olimpijskiej.  Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:  WERIA, SERBIA

Rano, po śniadaniu udamy się do Werii czyli starożytnej Berei. Według Biblii, Berea była miastem w prowincji Macedonia, które Apostoł Paweł odwiedził wraz z Sylasem podczas swej drugiej podróży misyjnej, kiedy to z powodu rozruchów musieli w nocy uciekać z Salonik. Następnie wyruszymy już w drogę powrotną w kierunku Polski. Nocleg tranzytowy na terenie Serbii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9:  POWRÓT DO POLSKI

Rano, po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Powrót w bardzo późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele
 • 8 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 - osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie 2 x dziennie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (20 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas pielgrzymki
 • przedstawiony program zwiedzania
 • podatek VAT.

 

|  CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych, obligatoryjnych napiwków, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (115 EUR/os. – kwota płatna u pilota w autokarze)
 • rejs po Kanale Korynckim (za dopłatą około 26 EUR /os.)
 • napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (130 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie, za dopłatą 140 EUR)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.

 

|  WAŻNE INFORMACJE:

 1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
 2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 3. Cena skalkulowana jest dla grupy 44 os.
 4. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
 5. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).

 

Myśl św. Brata Alberta

Matkę Najświętszą obieram za opiekunkę w moich trudnościach. Chcę Ją czcić osobnym nabożeństwem przez cały ciąg życia i całą wieczność.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706