Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w środę świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w piątek Święto św. Stanisława Kostki zakonnika Patrona Polski i polskiej młodzieży.

2. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie od poniedziałku do piątku o 17.40. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości I Komunii św. w naszej parafii: Księżom Krzysztofowi i Mirosławowi, siostrze Patrycji siostrom Salezjankom, kapłanom naszym za posługę w konfesjonale, Panu Kościelnemu, Panu Mateuszowi – organiście, paniom sprzątającym i dekorującym kościół. Rodzicom dziękujemy za zamówione intencje za dzieci oraz za dar ołtarza na potrzeby parafii. Dziękujemy za nowe obrusiki na ławki które niestety nie do końca mogły zostać użyte ze względu na sytuację epidemiczną.

4. Zachęcamy by w miarę możliwości przyjść z dziećmi pierwszokomunijnymi w strojach komunijnych w ciągu tygodnia i skorzystać z Komunii św.

5. Parafialny Oddział Wolontariuszy Caritas po zebraniu skierował prośbę o zatwierdzenie oficjalne naszego Koła do Dyrektora Caritas i Księdza Arcybiskupa. Rozpoczynamy cotygodniowy dyżur wolontariuszy w czwartki od 16.00-18.00 w świetlicy w podziemiach domu parafialnego – wejście od strony kancelarii. Można zgłosić naszych parafian którzy są w skrajnej potrzebie jakiekolwiek pomocy, oraz także na dyżur przynieść dary którymi ktoś mógłby się podzielić z potrzebującymi (odzież, żywność). Dziękujemy za współpracę!

6. Planujemy wznowić także posługę Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Jeśli ktoś z chorych pragnąłby otrzymywać Komunię św. w niedzielę prosimy o zgłoszenie na nr telefonu ks. dyżurnego.

7. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków, którzy w małych grupach chcieliby dzielić się życiem oraz Słowem Bożym do włączenia się do Wspólnoty Domowego Kościoła w naszej parafii. Bliższe informacje u ks. Krzysztofa.

8. Akcja Katolicka zaprasza na Mszę świętą rozpoczynającą nowy rok formacyjny w najbliższy piątek 18 września o godz. 19.00 do kaplicy Matki Bożej, a po niej na krótkie spotkanie. Zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.

9. W najbliższy wtorek 15 września nasza parafia jest zaproszona do Sanktuarium Krzyża św. w Mogile z racji corocznego odpustu. O 17.00 Droga Krzyżowa na placu, o 18.00 msza św. z udziałem naszej parafii. Ojcowie Cystersi serdecznie zapraszają.

10. Jest już czynna Biblioteka Parafialna w każdy wtorek i środę od 17.00-18.00. Serdecznie dziękujemy paniom za pełnioną charytatywnie posługę w Bibliotece. Zachęcamy do wypożyczania książek.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie parafian: Janina Wójcik Dyw.52,Władysław Jarzembski Dyw.42, Marcin Tomczak Kość.11, Janina wiśniewska Dyw.14. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706