Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. We wtorek w liturgii Kościoła Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w sobotę wspomnienie Imienia Najśw. Maryi Panny – Imieniny Matki Bożej. Zachęcamy wszystkich zwłaszcza dzieci, by w tym dniu przynieść bukiet kwiatów i złożyć je przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie od poniedziałku do piątku o 17.40. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę 13 września I Komunia św. dzieci na mszach św. o 9.00, 11.00 i 13.00. Msza św. zamiast o 9.30 będzie o 9.00. Intencję przyjętą na tę mszę św. odprawimy o 9.00. Także prosimy by w przyszłą niedzielę korzystać z innych mszy św. Msza św. o 14.15 może się opóźnić.

4. Zachęcamy by w miarę możliwości przyjść z dziećmi pierwszokomunijnymi w strojach komunijnych w ciągu tygodnia i skorzystać z Komunii św.

5. W przyszłą niedzielę kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O 17.00 różaniec fatimski, o 18.00 msza św. a po niej procesja z figurą Matki Bożej. Zabierzmy świece.

6. We wrześniu wracamy już do spotkań wspólnot parafialnych. Prosimy by spotkania odbywały się z zachowaniem przepisów sanitarnych. Niech to będą przede wszystkim spotkania formacyjne.

7. W środę po mszy św. wieczornej zapraszamy na zebranie Parafialny Oddział Wolontariuszy Caritas do auli.

8. Nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej mszy św.

9. "Parafia św. Brata Alberta wspólnie z Radą Dzielnicy XIV Czyżyny organizuje Akcję Krwiodawstwa przy naszym Kościele, pod hasłem " Oddaj krew na Pasie Startowym", która jest zaplanowana na najbliższą sobotę 12 września bieżącego roku. Rejestracja chętnych by oddać krew zaplanowania jest od godziny 9.00 do 13.00.Odbywać się będzie ta akcja na parkingu obok kościoła, przy wejściu do kancelarii.

10. Uprzejmie informujemy iż można już zamawiać intencje mszy św. na przyszły rok. Ponieważ w ostatnim czasie z naszego zespołu duszpasterskiego ubyło dwóch kapłanów, a każdy z nas może odprawić jedną mszę św. dziennie, nie możemy przyjmować więcej mszy św. gregoriańskich oprócz tych które zostały zarezerwowane. Jeśli ktoś chciałby msze gregoriańskie w szybszym terminie to możemy je przekazać księżom misjonarzom pracującym np. w Rosji. Dla nich to wielka pomoc. Można to załatwić w kancelarii parafialnej.

11. Chór Pueri Cantores SANCTI JOSEPH, który tworzą chłopcy z Nowej Huty, ogłasza nabór i zaprasza na przesłuchania oraz do współpracy chłopców z klas 2-8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne. Chórzyści zdobywają umiejętności na poziomie szkoły muzycznej I stopnia, uczą się emisji głosu, zasad muzyki, języków obcych, koncertują, biorą udział w liturgiach na szczeblu diecezjalnym. Przesłuchania trwają przez cały wrzesień we wtorki i piątki od godz. 19.15 do 20.45, a w soboty od 9.00 do 11.00. Siedziba chóru znajduje się na os. Kalinowym 5. Szczegóły na stronie internetowej www.puericantores.eu

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie parafian: Franciszek Klima dyw. 47, Ryszard Kuryło 2 Pułku. 26, Lucjan Chudoment Dyw.7, Danuta Kozłowska Alb.34. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Nikt nie idzie sam do nieba. Rozbić naczynie, zapach się rozejdzie. Nie tylko będziemy Boga kochać, ale inni Go przez nas pokochają. A to jest coś.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367216
Dzisiaj: 137
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,816