Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia nam przypomina: jutro wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika, we wtorek uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła – w tym dniu senior Benedykt XVI przeżywa 70-tą rocznicę święceń kapłańskich. Polecajmy go w modlitwie Bogu bo On modli się stale za cały Kościół, w sobotę święto św. Tomasza apostoła.

2. We wtorek swoje imieniny przeżywa ks. Paweł Andrejczuk. 14 lipca swoje imieniny przeżywa także ks. Kamil Gołuszka. Wtorek to dzień imienin także pana kościelnego Piotra. Z okazji imienin życzymy solenizantom zdrowia i wszelkich łask Bożych na każdy dzień życia. Szczęść Boże! Modlić się będziemy za solenizantów we wtorek podczas wieczornej mszy św.

3. Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 26 sierpnia odwołał z naszej parafii ks. Krzysztofa Wąsa a na jego miejsce mianował ks. Dominika Popielarczyka dotychczasowego wikariusza w Kasince Małej.

4. W środę ostatnie Nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17.30 wraz z Suplikacjami o ustanie epidemii.

5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca- dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania. I piątek miesiąca spowiedź od 17.30. Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata wraz ze Strażą Honorową o godz. 18.00. I sobota miesiąca – do chorych księża pójdą od godz. 9.00. Nabożeństwo wynagradzające w duchu fatimskim o 16.30 poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny o 18.00.

6. W lipcu i sierpniu ulegnie zmianie porządek Mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14.15 i 16.00.

7. Kancelaria od jutra będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

8. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, niosącym baldachim, światło feretrony i sztandary. Rodzinie państwa Konturków dziękujemy za nowy ornat z wizerunkiem św. Patrona. Niech Wam św. Albert wyprasza potrzebne łaski.

9. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie członków wspólnoty w poniedziałek 28 czerwca o godz. 19.00 (po mszy św. wieczornej).

10. Zakończyliśmy przewidziane na ten ostatni czas I Komunie św. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za zamawiane za dzieci intencje mszy św., za kwiaty i dekoracje do kościoła oraz za złożony dar ołtarza w formie pieniężnej który przeznaczyliśmy na zakup nowych przenośnych ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do czytania dobrej prasy religijnej dostępnej z tyłu kościoła. Przy wejściach jest nowy wakacyjny już numer naszego pisma parafialnego „Brat”

12. Dziś można wesprzeć pomocą materialną poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej na Spiszu. Ofiary można złożyć według prośby księdza arcybiskupa do skarbon pod chórem św. Józefa i św. Antoniego. Zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału Charytatywnego Kurii Metropolitalnej. Ofiarodawcom „Bóg zapłać” za wrażliwe serca.

13. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii; w kopertach, na tacę, na konto bankowe oraz wpłacane przez stronę internetową naszej parafii. Bóg zapłać!

14. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Julia Kulisa 2 Pułku 5, Adam Józef Budziaszek Kość.6, Stanisław Wzorek Alb. 22, Franciszek Wiercioch Dyw. 47. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352364
Dzisiaj: 83
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,708