Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: jutro wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Najśw. Maryi Panny, w środę wspomnienie św. Szarbela Makloufa prezbitera, w czwartek św. Marty, w sobotę św. Ignacego z Loyoli prezbitera.

2. W lipcu i sierpniu w naszym kościele wakacyjny porządek mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14.15 i 16.00.

3. Kancelaria czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

4. Dziś wspominamy także św. Krzysztofa jako Patrona kierowców. Rozpoczyna się ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa czas szczególnej modlitwy za kierujących pojazdami i bezpieczeństwo na drogach. Pojazdy poświęcimy po mszach św. o godz. 11.00 oraz o godz. 18.00 na przykościelnym parkingu. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „1 grosz za jeden kilometr” jako wsparcie fundacji „Miva” która kupuje środki transportu dla misjonarzy. Ofiary przy poświęceniu pojazdów oraz do skarbon św. Józefa i św. Antoniego będą przeznaczone na ten cel. Więcej informacji na stronie: www.miva.pl

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Wspólnota zaprasza na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.00.

6. Dziękujemy za kazania diakonowi Dimitrijowi Koncewiczowi z Towarzystwa Księży Ducha św. Po mszach można wesprzeć ofiarą do puszek organizację akcji dla dzieci w ogarniętym wojną Donbasie na Ukrainie. Środki pieniężne będą wykorzystane na: organizację "Wakacji z Jezusem dla dzieci w Donbasie", wsparcie rodzin poprzez odpowiedź na konkretne potrzeby, produkty żywnościowe dla rodzin, przybory szkolne. Wszystkim ofiarodawcom już dziś serdeczne „Bóg zapłać”

7. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do IV Wspólnoty Nowohuckiej, do której można się zapisać w parafii NMP Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach (kościół Arka Pana) w dniach od 1.08 do 5.08.2021 r. w godzinach od 17.00 do 20.00. Ze względu na obowiązek podpisania stosownych oświadczeń wymaganych prawem konieczna jest osobista obecność. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i na Facebooku. Zapraszamy.

8. Nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego w sobotę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Stanisław Bronisław Pelc 2 Pułku 13, Halina Wertelecka Dyw.27, Mariusz Turkała 2 Pułku 1D, Leszek Karcz Dyw. 41. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352928
Dzisiaj: 291
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,272