Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein dziewicy i męczennicy Patronki Europy, we wtorek Święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w środę wspomnienie św. Klary – dziewicy, w piątek Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej, w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego prezbitera i męczennika.

2. W piątek kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski o 17.00 po nim msza św. oraz procesja światła wokół kościoła z figurą Matki Bożej fatimskiej. Zabierzmy świece i lampiony.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Na wszystkich mszach św. pobłogosławimy przyniesione zioła i kwiaty na pamiątkę Matki Bożej jako najpiękniejszego kwiatu naszej ludzkiej ziemi którą Bóg z ciałem i duszą uwielbił koroną chwały w niebie.

4. W sierpniu w naszym kościele wakacyjny porządek mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14.15 i 16.00.

5. Kancelaria czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

6. Dziś Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” przed kościołem kwestuje na rzecz 10 letniego Filipa który ma zespół wad wrodzonych, jedną nerkę i jego leczenie jest bardzo kosztowne. Kto może niech wspomoże. Ofiarodawcom serdeczny Bóg zapłać.

7. Nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego w sobotę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W dniu 16 sierpnia zapraszamy na spotkanie z ks. Teodorem Sawielewiczem znanym z portalu internetowego „Teobańkologia” z którym codziennie modli się wiele osób. O 18.00 msza św. po niej konferencja i adoracja z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie odbędzie się także w ramach naszych „Spotkań Albertyńskich”.

9. Polecamy waszej modlitwie naszego ks. wikariusza Mirosława który wskutek nieszczęśliwego upadku doznał złamania ręki i nogi. Obecnie przebywa na rehabilitacji.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Jan Stanisław Marzec 2 Pułku 16, Karolina Staszak 2 Pułku 5, Jan Święs Alb. 29, Lech Tadeusz Witkowski Dyw. 62, Stefania Kopacz Dyw. 14, Aleksandra Zemła 2 Pułku 19, Piotr Kozubek Kość.10. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367222
Dzisiaj: 143
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,822