Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein dziewicy i męczennicy Patronki Europy, we wtorek Święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w środę wspomnienie św. Klary – dziewicy, w piątek Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej, w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego prezbitera i męczennika.

2. W piątek kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski o 17.00 po nim msza św. oraz procesja światła wokół kościoła z figurą Matki Bożej fatimskiej. Zabierzmy świece i lampiony.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Na wszystkich mszach św. pobłogosławimy przyniesione zioła i kwiaty na pamiątkę Matki Bożej jako najpiękniejszego kwiatu naszej ludzkiej ziemi którą Bóg z ciałem i duszą uwielbił koroną chwały w niebie.

4. W sierpniu w naszym kościele wakacyjny porządek mszy świętych niedzielnych. Nie będzie Mszy świętych o godz. 14.15 i 16.00.

5. Kancelaria czynna jest w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30 a rano tylko w sobotę od 8.00 do 9.00.

6. Dziś Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” przed kościołem kwestuje na rzecz 10 letniego Filipa który ma zespół wad wrodzonych, jedną nerkę i jego leczenie jest bardzo kosztowne. Kto może niech wspomoże. Ofiarodawcom serdeczny Bóg zapłać.

7. Nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego w sobotę o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W dniu 16 sierpnia zapraszamy na spotkanie z ks. Teodorem Sawielewiczem znanym z portalu internetowego „Teobańkologia” z którym codziennie modli się wiele osób. O 18.00 msza św. po niej konferencja i adoracja z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie odbędzie się także w ramach naszych „Spotkań Albertyńskich”.

9. Polecamy waszej modlitwie naszego ks. wikariusza Mirosława który wskutek nieszczęśliwego upadku doznał złamania ręki i nogi. Obecnie przebywa na rehabilitacji.

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Jan Stanisław Marzec 2 Pułku 16, Karolina Staszak 2 Pułku 5, Jan Święs Alb. 29, Lech Tadeusz Witkowski Dyw. 62, Stefania Kopacz Dyw. 14, Aleksandra Zemła 2 Pułku 19, Piotr Kozubek Kość.10. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Dobrze nie mieć darów szczególnych, bo się jest obronionym od pychy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos