Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera, w piątek św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

2. W środę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O 18.00 msza św. a po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Zabierzmy świece i lampiony.

3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej prywatnie, w domach i w naszym kościele. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00 Różaniec dla dorosłych po mszy św. o 18.00. Różaniec w październiku w soboty i niedziele o 17.15.

4. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na katechezy dla dorosłych w kaplicy Matki Bożej w poniedziałki i czwartki o godz.19.00.

5. Schola „Frater cantans” zaprasza osoby chętne do śpiewania pod okiem instruktora muzyki w piątek o 18.30 do auli parafialnej.

6. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. „Dzieło Nowego Tysiąclecia” co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin z całej Polski. To „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Przed kościołem można wesprzeć ofiarą ten cel. Wszystkim ofiarodawcom już dziś serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Akcja Katolicka zaprasza w piątek na mszę św. parafialną o 18.00 i różaniec prowadzony przez Akcję.

8. „Święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych” Jedną z form modlitwy i pamięci są wypominki. Czytamy je przed mszami w niedziele oprócz mszy o 14.15 i 19.15. Wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii. Prosimy zaznaczyć przed którą mszą św. mają być wypominani wasi zmarli.Za ofiary składane z racji wypominek serdeczne Bóg zapłać!

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Edward Wilk Kość.6, Barbara Maria Pszczółkowska II Pułku 9, Janusz Franciszek Krawczyk Akademickie 3, Czesław Wałach Dyw.52. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Dopuszcza Pan Bóg złe, ażeby je w dobre przemieniał, niech będzie zawsze uwielbiony.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392998
Dzisiaj: 21
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,197