Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii tego tygodnia przeżywamy: w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera, w piątek św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

2. W środę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O 18.00 msza św. a po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Zabierzmy świece i lampiony.

3. Zachęcamy do modlitwy różańcowej prywatnie, w domach i w naszym kościele. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00 Różaniec dla dorosłych po mszy św. o 18.00. Różaniec w październiku w soboty i niedziele o 17.15.

4. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na katechezy dla dorosłych w kaplicy Matki Bożej w poniedziałki i czwartki o godz.19.00.

5. Schola „Frater cantans” zaprasza osoby chętne do śpiewania pod okiem instruktora muzyki w piątek o 18.30 do auli parafialnej.

6. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. „Dzieło Nowego Tysiąclecia” co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin z całej Polski. To „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Przed kościołem można wesprzeć ofiarą ten cel. Wszystkim ofiarodawcom już dziś serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Akcja Katolicka zaprasza w piątek na mszę św. parafialną o 18.00 i różaniec prowadzony przez Akcję.

8. „Święta i zbawienna jest myśl modlić się za umarłych” Jedną z form modlitwy i pamięci są wypominki. Czytamy je przed mszami w niedziele oprócz mszy o 14.15 i 19.15. Wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii. Prosimy zaznaczyć przed którą mszą św. mają być wypominani wasi zmarli.Za ofiary składane z racji wypominek serdeczne Bóg zapłać!

9. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Edward Wilk Kość.6, Barbara Maria Pszczółkowska II Pułku 9, Janusz Franciszek Krawczyk Akademickie 3, Czesław Wałach Dyw.52. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

Wakacyjny porządek Mszy niedzielnych:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 13:00, 18:00, 19:15

Kancelaria parafialna czynna w czasie wakacji:
poniedziałek - środa - piątek: 16:00 - 17:30

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos