Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: we wtorek Święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezbitera.

2. Roraty dla dorosłych odprawiać będziemy codziennie o 6.15, a dla dzieci o 17.00.

3. Zakończyliśmy różaniec z wypominkami listopadowymi. Bóg zapłać za wspólną modlitwę za naszych zmarłych.

4. Nasi parafianie, rodzice Milenki Wąsowskiej dziękują z całego serca za wsparcie na jej rehabilitację w kwocie 15 332 zł i 5 euro.

5. W środę 1 grudnia po mszy św. wieczornej zapraszamy na parafialne konsultacje synodalne. Będzie można zabrać głos w kwestiach związanych z życiem Kościoła i naszej parafii. Pytania do przemyślenia i przedyskutowania znajdują się w nowym numerze „Brata”. Synod to czas słuchania siebie nawzajem i szukania dróg wspólnego podążania naprzód. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu!

6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca dzień szczególnej modlitwy za powołanych, o nowe powołana z naszej parafii i za naszych kleryków Gabriela i Aleksandra. Spowiedź od 17.30. I piątek miesiąca spowiedź od 16.00. O 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową o 18.00. I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P w duchu fatimskim z Rycerstwem Niepokalanej o 16.30. Do chorych ks. Dominik pójdzie w czwartek, ks. proboszcz w piątek od 9.00 pozostali kapłani w sobotę od 9.00.

7. W czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 na Mszę Świętą o godz. 18.00 i na spotkanie.

8. Młodzież z pierwszych klas szkoły średniej, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę w piątek o 18:00 w kaplicy Matki Bożej. Wcześniej, od 17:00 okazja do spowiedzi.

9. Wspólnoty Drogi neokatechumenalnej zapraszają na adwentową jutrznię od poniedziałku do piątku o 6 rano w kaplicy Matki Bożej.

10. 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Czuwanie z Janem Pawłem II do kaplicy Matki Bożej w sobotę od 20:00. W czasie czuwania będzie możliwość modlitwy wstawienniczej.

11. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone zaproszenia kapłana do swojego domu. Można zabrać i wypełnione wrzucić do skrzynek przy wejściach w terminie do 10 grudnia. Formularz jest także w nowym numerze „Brata”. Po zebraniu wszystkich ogłosimy terminy „kolędy” w poszczególnych blokach. Alternatywną formą „kolędy” będą jak w zeszłym roku msze św. za poszczególnych mieszkańców danych bloków.

12. Duszpasterstwo Akademickie „u Brata” zaprasza na Rekolekcje Adwentowe. Zaczynamy dzisiaj mszą św. o godz. 19.15, a następnie konferencja. Rekolekcje wygłosi Ks. Mgr Michał Mleczek, wikariusz parafii, Św. Stanisława – Kraków Dąbie, doktorant teologii dogmatycznej na UJPII w Krakowie. Kontynuacja przez kolejne niedziele adwentowe.

13. Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w sobotę 4 grudnia w parafii Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach o godz. 16.00.

14. Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny zaprasza osoby potrzebujące pomocy i zamieszkałe na terenie Dzielnicy po odbiór paczek świątecznych w dniu 10 grudnia ( piątek) 2021 roku w godz. 16,00 do 19,00 w siedzibie Dzielnicy XIV : os. Dywizjonu 303 nr 34. Zapisy telefoniczne w dniach : 30 .11. do 2.12 w godz. od 10,00 do 13,00. Telefon : 12 647 61 64. Po odbiór paczki należy zgłosić się osobiście.

15. Przy wyjściach z kościoła jest adwentowy numer naszego parafialnego pisma Brat, a w nim: o przeżywaniu adwentu, wizycie duszpasterskiej w czasie pandemii i synodzie parafialnym. Jest także rodzinny kalendarz adwentowy, który pomoże nam w dobrym przeżyciu rozpoczynającego się czasu.

16. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki i świece na stół wigilijny i będzie można je nabywać. Przed kościołem parafialny Zespół Caritas będzie kwestował na mikołajowe dary dla dzieci i młodzieży zaangażowanej przy parafii

17. Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta mieszczące się w dawnej kaplicy naszego kościoła, serdecznie zapraszają wszystkich Parafian na tradycyjny, świąteczny kiermasz prac, wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Kiermasz odbędzie się dnia 5 grudnia 2021r. w godzinach od 7.00 do 14.00. Serdecznie zapraszamy

18. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Wiesława Jadwiga Kokosińska Dyw.11, Stanisław Kurdziel 2 Pułku 16, Bronisław Józef Kordas 2 Pułku 15, Jerzy Sawicki Alb. 24, Aniela Prytko Alb.34 Jerzy Jan Orłowski Alb 27, Zbigniew Zabagło II Pułku 3. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326447
Dzisiaj: 98
Wczoraj: 355