Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, we wtorek św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

2. Roraty dla dorosłych odprawiamy codziennie o 6.15, a dla dzieci o 17.00.

3. Dziś jeszcze można wesprzeć naszych braci i siostry na wschodzie Europy ofiarą do skarbon św. Antoniego i św. Józefa z tyłu kościoła.

4. Wspólnoty Drogi neokatechumenalnej zapraszają na adwentową jutrznię od poniedziałku do piątku o 6 rano w kaplicy Matki Bożej.

5. Mszą św. o godz. 19.15, a następnie konferencją kontynuujemy rekolekcje adwentowe dla studentów i młodzieży. Zapraszamy wszystkich.

6. Poświęcone opłatki, świece na stół wigilijny, kartki świąteczne, kalendarze na nowy rok można je nabywać w sali obok kancelarii po mszach św. w niedziele oraz w zakrystii i kancelarii w tygodniu.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem parafialny Zespół Caritas będzie kwestował na dary świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Można zgłosić w zakrystii i kancelarii takie osoby o których wiemy że takiego wsparcia potrzebują. W przyszłą niedzielę można przynieść także dary materialne w postaci żywności lub środków czystości i złożyć je do koszy wystawionych w kościele. Przy wyjściach wyłożony jest spis konkretnych potrzebnych artykułów.

8. Małżonków którzy w tym roku obchodzili 25-tą i 50 –tą rocznice ślubu i pragną wspólnie przeżyć jubileusz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w dniu 26 grudnia w uroczystość Najśw. Rodziny o 9.30, prosimy o zapisanie się jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii.

9. Akcja katolicka zaprasza na wspólnotowa Eucharystię w piątek 17 grudnia do kaplicy Matki Bożej o godz. 19.00.

10. W najbliższą sobotę na wieczornej mszy św. rozpoczniemy czas rekolekcji adwentowych, które poprowadzi ks. Lech Gralak – duszpasterz pieszych pielgrzymek do Częstochowy i założyciel znanego Zespołu Pieśni religijnych „Oratorium”. Program rekolekcji jest dostępny w ostatnim numerze ‘Brata” wywieszony w gablotkach oraz w internecie. Serdecznie zachęcamy do udziału. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty by nie zostawiać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę.

11. Prosimy o zgłaszanie chorych do których nie chodzimy w I piątki i soboty. Zatroszczmy się o starszych i chorych w naszych w domach. Niech także mają okazję do spowiedzi i komunii św. świątecznej. Odwiedzimy ich w sobotę 18 grudnia od godziny 9.00. Zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.

12. W wigilię msza św. bożonarodzeniowa będzie o godz. 22.00 i Pasterka o północy.

13. Parafia w Bieńczycach NMP Królowej Polski zaprasza na poświęcenie figury Matki Bożej Królowej Pokoju upamiętnienie „Duchownych Niezłomnych” zamordowanych czy prześladowanych w czasach komunistycznych – w czwartek 16 grudnia o 18.00 w Arce Pana.

14. Bóg zapłać za dzisiejsza ofiarę na tacę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na konto bankowe, przez stronę internetową parafii, na tacę i w kopertach od rodzin. Za troskę o parafię „Bóg zapłać”.

15. Wczoraj wspólnota Odnowy w Duchu św. w naszej parafii obchodziła 25-lecie istnienia. Członkom wspólnoty gratulujemy, życzymy rozwoju i dziękujemy za udział w życiu parafialnym.

16. Księdzu Kamilowi dziękujemy za zorganizowanie wyjazdowych dni skupienia dla kandydatów do bierzmowania, a ks. Dominikowi za wyjazd zorganizowany dla ministrantów i lektorów.

17. W środę zakończył się Rok św. Józefa. Przed błogosławieństwem w modlitwie zawierzymy Ojczyznę i naszą parafię św. Józefowi.

18. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Agata Skotarczyk Alb.28, Roman Stanisław Dziwota Dyw. 50, Helena Kula Dyw. 7, Józefa Tokarska Alb 28. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków, w nim jest najpewniejszy środek doprowadzenia wszystkiego ku dobremu. Modlić się, wierzyć nie wątpiąc. Święty Piotr począł tonąć kiedy począł wątpić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos