Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, we wtorek św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

2. Roraty dla dorosłych odprawiamy codziennie o 6.15, a dla dzieci o 17.00.

3. Dziś jeszcze można wesprzeć naszych braci i siostry na wschodzie Europy ofiarą do skarbon św. Antoniego i św. Józefa z tyłu kościoła.

4. Wspólnoty Drogi neokatechumenalnej zapraszają na adwentową jutrznię od poniedziałku do piątku o 6 rano w kaplicy Matki Bożej.

5. Mszą św. o godz. 19.15, a następnie konferencją kontynuujemy rekolekcje adwentowe dla studentów i młodzieży. Zapraszamy wszystkich.

6. Poświęcone opłatki, świece na stół wigilijny, kartki świąteczne, kalendarze na nowy rok można je nabywać w sali obok kancelarii po mszach św. w niedziele oraz w zakrystii i kancelarii w tygodniu.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem parafialny Zespół Caritas będzie kwestował na dary świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Można zgłosić w zakrystii i kancelarii takie osoby o których wiemy że takiego wsparcia potrzebują. W przyszłą niedzielę można przynieść także dary materialne w postaci żywności lub środków czystości i złożyć je do koszy wystawionych w kościele. Przy wyjściach wyłożony jest spis konkretnych potrzebnych artykułów.

8. Małżonków którzy w tym roku obchodzili 25-tą i 50 –tą rocznice ślubu i pragną wspólnie przeżyć jubileusz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w dniu 26 grudnia w uroczystość Najśw. Rodziny o 9.30, prosimy o zapisanie się jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii.

9. Akcja katolicka zaprasza na wspólnotowa Eucharystię w piątek 17 grudnia do kaplicy Matki Bożej o godz. 19.00.

10. W najbliższą sobotę na wieczornej mszy św. rozpoczniemy czas rekolekcji adwentowych, które poprowadzi ks. Lech Gralak – duszpasterz pieszych pielgrzymek do Częstochowy i założyciel znanego Zespołu Pieśni religijnych „Oratorium”. Program rekolekcji jest dostępny w ostatnim numerze ‘Brata” wywieszony w gablotkach oraz w internecie. Serdecznie zachęcamy do udziału. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty by nie zostawiać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę.

11. Prosimy o zgłaszanie chorych do których nie chodzimy w I piątki i soboty. Zatroszczmy się o starszych i chorych w naszych w domach. Niech także mają okazję do spowiedzi i komunii św. świątecznej. Odwiedzimy ich w sobotę 18 grudnia od godziny 9.00. Zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.

12. W wigilię msza św. bożonarodzeniowa będzie o godz. 22.00 i Pasterka o północy.

13. Parafia w Bieńczycach NMP Królowej Polski zaprasza na poświęcenie figury Matki Bożej Królowej Pokoju upamiętnienie „Duchownych Niezłomnych” zamordowanych czy prześladowanych w czasach komunistycznych – w czwartek 16 grudnia o 18.00 w Arce Pana.

14. Bóg zapłać za dzisiejsza ofiarę na tacę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na konto bankowe, przez stronę internetową parafii, na tacę i w kopertach od rodzin. Za troskę o parafię „Bóg zapłać”.

15. Wczoraj wspólnota Odnowy w Duchu św. w naszej parafii obchodziła 25-lecie istnienia. Członkom wspólnoty gratulujemy, życzymy rozwoju i dziękujemy za udział w życiu parafialnym.

16. Księdzu Kamilowi dziękujemy za zorganizowanie wyjazdowych dni skupienia dla kandydatów do bierzmowania, a ks. Dominikowi za wyjazd zorganizowany dla ministrantów i lektorów.

17. W środę zakończył się Rok św. Józefa. Przed błogosławieństwem w modlitwie zawierzymy Ojczyznę i naszą parafię św. Józefowi.

18. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Agata Skotarczyk Alb.28, Roman Stanisław Dziwota Dyw. 50, Helena Kula Dyw. 7, Józefa Tokarska Alb 28. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Modlitwa nie zależy na uczuciach, na łzach, ale na sile woli w wykonywaniu woli Boskiej.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

393003
Dzisiaj: 26
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,202