Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Dziś przeżywamy w Kościele „Niedzielę Biblijną” Zachęcamy szczególnie w tym tygodniu do lektury Słowa Bożego w naszych rodzinach i rozważanie wybranych fragmentów jako Listu Boga skierowanego do każdego z nas.

2. W kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę św. Tymoteusza i Tytusa, w piątek św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele wygłosi Ks. Zbigniew Lenart misjonarz wywodzący się z Neokatechumenatu, a pracujący w Kazachstanie i na Syberii. Razem ze wspólnotą prowadzą tam szeroką działalność ewangelizacyjną wśród tamtejszej ludności. Ofiarą do puszek będzie można wesprzeć ich działalność duszpasterską. Ofiarodawcom już dziś serdeczne Bóg zapłać!

4. Zapraszamy do przeczytania nowego numeru naszego parafialnego pisma Brat. Znajdziemy w nim sprawozdanie księdza proboszcza za ubiegły rok, wydarzenia z życia parafii i Kościoła. Ciekawe artykuły o Ofiarowaniu Pańskim i modlitwie w małżeństwie.

5. W minioną środę swoje imieniny obchodził nasz organista p. Mariusz. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia zdrowia oraz Opieki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże!

6. Składamy serdeczne podziękowanie uczestnikom koncertu „Z narodzenia Pana” - charytatywnego na rzecz Fundacji „Rodacy Bohaterom” za ofiarę złożoną w kwocie 5431,75 zł oraz 2 $.

7. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Irena Zielonka II Pułku 3, Józef Piotr Cygan Alb.29, Wojciech Adam Tyka Skarżyńskiego 4, Danuta Maria Ostrowska Alb. 29, Adam Franciszek Skorupa Dyw. 23, Jan Adam Słodykiewicz Dyw. 39. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Zbytnia zapobiegliwość to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

326421
Dzisiaj: 72
Wczoraj: 355