Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W poniedziałek w liturgii Kościoła Święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa Patronów Europy.

2. Siostry Salezjanki ogłaszają naboru do szkoły Podstawowej na oś. Kościuszkowskim. Do 4 marca można składać wniosek o przyjęcie do szkoły na rok 2022/23 do klasy pierwszej. Są jeszcze miejsca! Dnia 19 lutego (sobota) odbędzie się dzień otwarty, z różnymi atrakcjami dla dzieci, z możliwością zobaczenia szkoły, rozmowy z nauczycielami. Zapraszamy na godzinę 10.00. Szczegóły na stronie szkoły oraz w sekretariacie.

3. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. II Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza do udziału w uroczystym wyznaniu wiary w czasie liturgii nieszporów w czwartki o godz. 19.00 w naszym kościele. Obrzęd ten będzie odbywał się w dniach 17 i 24 lutego oraz 3, 10,17 marca.

5. Mama naszego rodaka na ks. Piotra Łapy będzie przed kościołem rozprowadzać książeczki z poezją za dobrowolną ofiarę. Ks. Piotr pracuje ze wspólnotą Neokatechumenatu w dziele ewangelizacji na dalekiej Syberii. Kto może niech wspomoże to dzieło. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła, w tym „Gościa Niedzielnego”, do którego dodano kolejną płytę CD z Pismem Świętym w formie słuchowiska.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiarę na budowę organów w naszym kościele dwójce naszych parafian po 2000 zł. I inne mniejsze ofiary. Na subkoncie na ten cel przeznaczonym znajduje się 16 058, 84 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Dziękujemy z ofiarę z dzisiejszej tacy przeznaczoną na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Józef Romowicz II Pułku 19, Zofia Maria Kaczmarczyk Kość.6. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Dobrze nie mieć darów szczególnych, bo się jest obronionym od pychy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos