Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W poniedziałek w liturgii Kościoła Święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa Patronów Europy.

2. Siostry Salezjanki ogłaszają naboru do szkoły Podstawowej na oś. Kościuszkowskim. Do 4 marca można składać wniosek o przyjęcie do szkoły na rok 2022/23 do klasy pierwszej. Są jeszcze miejsca! Dnia 19 lutego (sobota) odbędzie się dzień otwarty, z różnymi atrakcjami dla dzieci, z możliwością zobaczenia szkoły, rozmowy z nauczycielami. Zapraszamy na godzinę 10.00. Szczegóły na stronie szkoły oraz w sekretariacie.

3. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. II Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza do udziału w uroczystym wyznaniu wiary w czasie liturgii nieszporów w czwartki o godz. 19.00 w naszym kościele. Obrzęd ten będzie odbywał się w dniach 17 i 24 lutego oraz 3, 10,17 marca.

5. Mama naszego rodaka na ks. Piotra Łapy będzie przed kościołem rozprowadzać książeczki z poezją za dobrowolną ofiarę. Ks. Piotr pracuje ze wspólnotą Neokatechumenatu w dziele ewangelizacji na dalekiej Syberii. Kto może niech wspomoże to dzieło. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła, w tym „Gościa Niedzielnego”, do którego dodano kolejną płytę CD z Pismem Świętym w formie słuchowiska.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiarę na budowę organów w naszym kościele dwójce naszych parafian po 2000 zł. I inne mniejsze ofiary. Na subkoncie na ten cel przeznaczonym znajduje się 16 058, 84 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Dziękujemy z ofiarę z dzisiejszej tacy przeznaczoną na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Józef Romowicz II Pułku 19, Zofia Maria Kaczmarczyk Kość.6. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Modlitwa nie zależy na uczuciach, na łzach, ale na sile woli w wykonywaniu woli Boskiej.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352362
Dzisiaj: 81
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,706