Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu: w piątek wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes – Uzdrowienia Chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich a zwłaszcza chorych, słabych i starszych na uroczystą mszę św. o godz. 11.00 połączoną z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Wiele osób chorych i potrzebujących modli się w naszym kościele choćby z okazji nabożeństwa ku czci św. Szrabela. W piątek będziemy przeżywać XXX Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Od 10.30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Msze św. odprawi i słowo Boże wygłosi O. Wincenty Zakrzewski – cysters posługujący w parafii na Szklanych Domach.

2. Kręgi Rodzin zapraszają na Mszę Świętą w intencji małżeństw, rodzin i narzeczonych. Odbędzie się ona w naszym kościele we wtorek o godz. 18.00. Wszystkie małżeństwa, które chciałyby dołączyć do wspólnoty Kręgów Rodzin zapraszamy do kontaktu z ks. Mirosławem.

3. Ks. Zbigniew Lenart i Wspólnota Neokatechumenalna posługująca na Syberii i w Kazachstanie serdecznie dziękują za złożone ofiary na dzieło ewangelizacji w kwocie 17 560,00 zł. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

4. W przyszłą niedzielę mama naszego rodaka na ks. Piotra Łapy będzie przed kościołem rozprowadzać książeczki z poezją za dobrowolną ofiarę. Ks. Piotr także pracuje ze wspólnota Neokatechumenatu w dziele ewangelizacji na dalekiej Syberii. Kto może niech wspomoże to dzieło. Bóg zapłać.

5. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Zbigniew Arkadiusz Bytomski Kość.6, Zofia Joanna Szeliga II Pułku 10, Jerzy Adam Binkiewicz Alb.37, Stanisław Kaczka Dyw.48, Emilia Bochnia Kość.13, Krzysztof Adam Kuraciński Kość. 6, Jadwiga Mielecka Dyw.44. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Dopuszcza Pan Bóg złe, ażeby je w dobre przemieniał, niech będzie zawsze uwielbiony.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383583
Dzisiaj: 38
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,578