Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: we wtorek św. Ireneusza biskupa i męczennika, w środę uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła.

2. Decyzją księdza arcybiskupa wrocławskiego opuszcza naszą parafię ks. Paweł Andrejczuk który został skierowany do parafii św. Jadwigi we Wrocławiu, oraz został wice-dyrektorem Archiwum diecezjalnego. W środę przeżywa swoje imieniny. Z tej okazji składamy ks. Pawłowi najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz wszelkich łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej. Modlić się będziemy za solenizanta i pożegnamy go w środę podczas mszy św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca spowiedź od 16.30, o 17.00 msza św. dla dzieci i o 18.00 msza św. wynagradzająca ze strażą Honorową. I sobota miesiąca – księża pójdą do chorych od 9.00. O 16.30 czuwanie fatimskie z Rycerstwem Niepokalanej.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości odpustowej. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy szczególnie pocztom sztandarowym poszczególnych wspólnot, panom od baldachimu, niosącym światło, lektorom i ministrantom, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, niosącym feretrony, siostrom zakonnym. Niech Jezus w Eucharystii za zaangażowanie obdarzy potrzebnymi łaskami.

5. Młodzieży naszej parafii która chce pojechać na Światowe Dni Młodzieży dziękuje za udział loterii i za dochód z niej w kwocie 4247 zł.

6. W przyszłą niedzielę – 3 lipca - młodzież przygotowująca się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania w ramach dzieła „Postcresima” będzie prowadziła akcję zbierania datków na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Wyjazd ( 40 osób młodych) ten jest podsumowaniem całego roku formacyjnego i będzie prowadzony przez księdza Giacomo Calore. Bardzo prosimy o wsparcie. Ofiarodawcom składamy z serca serdeczne Bóg zapłać.

7. „Makulatura na organy” na parkingu dalej będzie stał kontener na makulaturę ( książki, gazety, kartony) zachęcamy do wsparcia w ten sposób funduszu organowego. Nie wrzucamy kartonów po sokach i mleku.

8. W lipcu i sierpniu nie będzie w naszym kościele dwóch mszy św. popołudniowych o 14.15 i 16.00. za zmarłych wypominanych przed 16.00 będziemy się modlić przed mszą św. o 18.00.

9. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie w ograniczonym czasie, czyli poniedziałek środa i piątek od 16.00-17.30. w ważnych nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefon księdza dyżurnego. We wtorki, czwartki i soboty kancelaria będzie nieczynna.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Gudalupe.  Bliższe informacje są zawarte w naszym parafialnym piśmie Brat i dostępne w zakrystii. Zapisy do 3 lipca.

11. Posłuchajmy jeszcze krótkiego świadectwa pani z organizacji Open doors o sytuacji prześladowanych chrześcijan w świecie.

12. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Adam Wiejacha Dyw. 46, Katarzyna Płońska Dyw. 53, Krzysztof Władysław Mucha Alb.26, Jan Świat Dyw.19. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Matkę Najświętszą obieram za opiekunkę w moich trudnościach. Chcę Ją czcić osobnym nabożeństwem przez cały ciąg życia i całą wieczność.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392997
Dzisiaj: 20
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,196