Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: w poniedziałek święto św. Benedykta opata patrona Europy, we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, w środę św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, w czwartek św. Kamila de Lellis prezbitera w sobotę wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel – matki Bożej Szkaplerznej.

2. W środę kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski rozpoczniemy o godz. 17.15. Msza św. o 18.00 i po niej procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy świece.

3. W czwartek swoje imieniny przeżywa ks. Kamil Gołuszka. Solenizantowi życzymy zdrowia i wszelkich łask Bożych zdrowia i siły w dalszej posłudze kapłańskiej.

4. Serdecznie dziękujemy panu Zolich za ofiarę 1300 zł, oraz pani Janowskiej za ofiarę 1000 zł, dziękujemy anonimowym darczyńcom za ofiarę 5500 a także wszystkim za ofiary w kopertach, które odnotowujemy w kartotece parafialnej, ofiary na tacę oraz na konto bankowe i przez stronę internetową parafii. Serdeczne „Bóg zapłać”

5. W przyszłą niedzielę składka na tacę jest przeznaczona na organy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Przy wyjściach jest wyłożony folder zawierający zdjęcia organów wraz z przekazem pocztowym, z numerem konta na które można składać ofiarę na ten instrument.

7. Dziękujemy składającym „makulaturę na organy” Trzeci kontener jest jeszcze na parkingu.

8. 29 grupa pielgrzymkowa św. Brata Alberta wyrusza w tym roku do Częstochowy pod opieką księdza Michała Mleczka. W niedzielę 24 lipca o 17.00 w auli będzie spotkanie organizacyjne z ks. Michałem.

9. Polećmy zmarłych naszych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos