Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: w poniedziałek święto św. Benedykta opata patrona Europy, we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, w środę św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, w czwartek św. Kamila de Lellis prezbitera w sobotę wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel – matki Bożej Szkaplerznej.

2. W środę kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec fatimski rozpoczniemy o godz. 17.15. Msza św. o 18.00 i po niej procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zabierzmy świece.

3. W czwartek swoje imieniny przeżywa ks. Kamil Gołuszka. Solenizantowi życzymy zdrowia i wszelkich łask Bożych zdrowia i siły w dalszej posłudze kapłańskiej.

4. Serdecznie dziękujemy panu Zolich za ofiarę 1300 zł, oraz pani Janowskiej za ofiarę 1000 zł, dziękujemy anonimowym darczyńcom za ofiarę 5500 a także wszystkim za ofiary w kopertach, które odnotowujemy w kartotece parafialnej, ofiary na tacę oraz na konto bankowe i przez stronę internetową parafii. Serdeczne „Bóg zapłać”

5. W przyszłą niedzielę składka na tacę jest przeznaczona na organy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Przy wyjściach jest wyłożony folder zawierający zdjęcia organów wraz z przekazem pocztowym, z numerem konta na które można składać ofiarę na ten instrument.

7. Dziękujemy składającym „makulaturę na organy” Trzeci kontener jest jeszcze na parkingu.

8. 29 grupa pielgrzymkowa św. Brata Alberta wyrusza w tym roku do Częstochowy pod opieką księdza Michała Mleczka. W niedzielę 24 lipca o 17.00 w auli będzie spotkanie organizacyjne z ks. Michałem.

9. Polećmy zmarłych naszych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Myśl św. Brata Alberta

Kościół to sukcesja nieprzerwana świętych: ludzi, czynów i zasad, która łączy w jedną całość mnóstwo ludzi, którzy żyli na świecie od dawna i żyją, niektórzy są w niebie i w czyśćcu, inni na ziemi, a wszyscy są złączeni w jednym duchu, wspomagają się wzajemnie i ze sobą komunikują. To jest Kościół katolicki, święte ciało, choć w nim dużo członków chorych albo umarłych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

383583
Dzisiaj: 38
Wczoraj: 431
Ten miesiąc: 12,578