Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu: w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy, w piątek bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o 9.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Jezusowego i akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Różaniec z wypominkami listopadowymi za zmarłych odmawiamy codziennie o 17.15.

4. W piątek przed mszą św. wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Dziękujemy ks. Piotrowi Worwie proboszczowi parafii św. Teresy we Lwowie –Brzuchowicach za głoszone dziś kazania. Po mszach św. przed kościołem będzie można wspomóc ofiarą budowę i remont po pożarze kościoła który uległ pożarowi. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

6. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka. Ofiarą do skarbon św. Antoniego i św. Józefa można wesprzeć prześladowanych chrześcijan oraz organizację Dnia Ubogich w naszej parafii i w naszej archidiecezji.

7. Korzystających z naszej parafialnej pomocy żywnościowej oraz samotnych i potrzebujących zapraszamy dziś na mszę św. o 14.15 i na wspólną agapę (spotkanie przy stole) w auli parafialnej.

8. Akcja Katolicka zaprasza w 3 piątek 18 listopada o godz. 19-ej na wspólnotową Eucharystię do kaplicy Matki Bożej, a po niej na spotkanie formacyjne do auli.

9. Z ustanowienia papieża Franciszka przyszła niedziela jest światowym Dniem Młodzieży w diecezjach. Z tej okazji zapraszamy młodzież naszej parafii na specjalną dla nich mszę św. o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej oraz na agapę w auli i niespodziankę. W koszyczkach przy wejściach są wystawione folderki w których jest zaproszenie na to spotkanie. Prosimy młodych by sobie zabrali zaproszenie i zaprosili rówieśników, oraz prosimy rodziców i dziadków by zabrali i zaprosili swoje dzieci i wnuki.

10. Hospicjum św. Łazarza serdecznie dziękuje za wsparcie w minioną niedzielę w kwocie 28 926,96 zł i 0,30 euro.

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy oddali swoje głosy w wyborach do Rady Parafialnej. Oddano 115 głosów. Skład nowej Rady przedstawimy w nowym numerze „Brata”.

 

Myśl św. Brata Alberta

Nikt nie idzie sam do nieba. Rozbić naczynie, zapach się rozejdzie. Nie tylko będziemy Boga kochać, ale inni Go przez nas pokochają. A to jest coś.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos