Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. W liturgii w tym tygodniu: w środę Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie – Matki i Głowy wszystkich kościołów świata, w czwartek wspomnienie św. Leona wielkiego papieża i doktora Kościoła, w piątek św. Marcina z Tours biskupa, w sobotę św. Jozafata Kuncewicza biskupa i męczennika.

 2. W piątek Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Uroczysta msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona o godz. 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Na ten dzień Arcybiskup Metropolita udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wszystkich którzy skorzystają z dyspensy prosi o odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św. Franciszka. Po mszy św. o 18.00 nasz parafialny chór „Albertinum” zaprasza do auli parafialnej na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

 3. Różaniec z wypominkami listopadowymi za zmarłych odmawiamy codziennie o 17.15.

 4. W piątek katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych po mszy św. ok.18.45 w kościele.

 5. W sobotę msza św. o uzdrowienie, a po niej katecheza kerygmatyczna i modlitwa wstawiennicza prowadzona przez wspólnotę „Mamre”.

 6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Piotra Worwę proboszcza parafii św. Teresy we Lwowie –Brzuchowicach. Ks. Piotr głosił już u nas kazania i pomagaliśmy mu w budowie nowego kościoła który niestety kilkanaście miesięcy temu uległ pożarowi i konieczna jest jego odbudowa. Po mszach św. przed kościołem będzie można wspomóc ofiarą to dzieło w tak trudnym czasie wojny. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

 7. Pani Łapa, mama ks. Piotra Łapy pracującego na Syberii misjonarza – naszego rodaka dziękuje za wsparcie w kwocie 1500 zł.

 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka. Ofiarą do skarbon św. Antoniego i św. Józefa od dziś można wesprzeć prześladowanych chrześcijan oraz organizację Dnia Ubogich w naszej parafii i w naszej archidiecezji. Korzystających z naszej parafialnej pomocy żywnościowej oraz samotnych i potrzebujących zapraszamy na mszę św. w przyszłą niedzielę o 14.15 i na wspólna agapę (spotkanie przy stole) w auli parafialnej. Prosimy aby zgłosić swój udział na telefon Parafialnego Zespołu „Caritas” Samarytanin” 730 898 160.Serdecznie zapraszamy! Niech to będzie wspólne święto potrzebujących parafian.

 9. Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” zapraszamy na zebranie organizacyjne w związku ze Światowym Dniem Ubogich w najbliższą środę o godz. 19.00. Zapraszamy także osoby chętne by włączyć się w pracę tego Zespołu.

 10. Dziś przed kościołem kwestuje nasze nowohuckie Hospicjum św. Łazarza. Pomóżmy przebywającym w nim chorym i umierającym w godnym przeżyciu tego czasu. Ofiarodawcom Bóg zapłać. 

 11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Janina Niedziela Dyw. 11, Franciszka Kazimiera Korzeniowska Alb. 16. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352363
Dzisiaj: 82
Wczoraj: 158
Ten miesiąc: 5,707