Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W kalendarzu liturgicznym: w sobotę Święto św. Kazimierza królewicza patrona archidiecezji krakowskiej.

2. W Wielkim Poście zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00 a Droga Krzyżowa w niedziele o 15.00.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy modlili się i prowadzili modlitwę w czasie 40-godzinnego nabożeństwa. Dziękujemy za ofiarę złożoną w Popielec na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy.

4. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wielkopostną Jutrznię od poniedziałku do piątku przez cały Post do auli parafialnej o godz. 6.00 rano.

5. Dziękujemy za ofiarę złożoną do skarbon św. Józefa i św. Antoniego na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii w kwocie 9110 zł oraz 50 euro i 100 koron czeskich. Ofiarę przekazaliśmy do Caritasu. Bóg zapłać.

6. Od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 26 marca będziemy przeżywać w naszej parafii misje św. które poprowadzą OO. Dominikanie: o.Wojciech Jędrzejewski i o. Tomasz Zamorski. W najnowszym numerze “Brata” znajduje się już program misji. Polecajmy w modlitwie misjonarzy oraz naszą parafię byśmy gorliwie wzięli udział w tym wydarzeniu ewangelizacyjnym.

7. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołania i za powołanych do służby Bożej. Straż Honorowa zaprasza na adorację – Godzinę Świętą o 16.45 do kaplicy Matki Bożej. I piątek miesiąca Straż poprowadzi Drogę Krzyżową o 17.30. Spowiedź dzieci od 16.00, o 16.30 Droga Krzyżowa z komunią św. dla dzieci. O 18.00 msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa. I sobota miesiąca – adoracja w duchu fatimskiego wynagrodzenia od 16.30 z różańcem w intencji naszej Ojczyzny zgodnie z prośbą ks. Metropolity. Do chorych księża pójdą od godz. 9.00.

8. Akcja Katolicka zaprasza na rekolekcje wielkopostne od 3-5 marca w Zakrzowie koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły w gablocie Akcji.

9. Szkoła Podstawowa nr 155 im. Św. Jadwigi Królowej zaprasza na dzień otwarty w czwartek 2 marca o godz. 17.30.

10. Do skarbon św. Antoniego i św. Józefa można złożyć Jałmużnę Wielkopostną jako nasze dobrowolne wyrzeczenia pamiętając o wielkiej zasłudze modlitwy postu i jałmużny. Ofiary tam składane są przeznaczone na pomoc ubogim i potrzebującym w naszej parafii.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Jan Tadeusz Galica Dyw. 11, Stanisław Klimiec Kość. 6, Józef Marian Spytkowski Alb. 18, Józef Ignacy Bobak Alb.33. Wieczny odpoczynek...

 

Myśl św. Brata Alberta

Iść zawsze naprzód, choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich, gdy opieka Boska nad nami, przed niczym zaś się nie cofać, a na wszystko być gotowym, jeśli Bóg czego od nas zażąda.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos