Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W kalendarzu liturgicznym: w sobotę Święto św. Kazimierza królewicza patrona archidiecezji krakowskiej.

2. W Wielkim Poście zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00 a Droga Krzyżowa w niedziele o 15.00.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy modlili się i prowadzili modlitwę w czasie 40-godzinnego nabożeństwa. Dziękujemy za ofiarę złożoną w Popielec na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy.

4. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wielkopostną Jutrznię od poniedziałku do piątku przez cały Post do auli parafialnej o godz. 6.00 rano.

5. Dziękujemy za ofiarę złożoną do skarbon św. Józefa i św. Antoniego na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii w kwocie 9110 zł oraz 50 euro i 100 koron czeskich. Ofiarę przekazaliśmy do Caritasu. Bóg zapłać.

6. Od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 26 marca będziemy przeżywać w naszej parafii misje św. które poprowadzą OO. Dominikanie: o.Wojciech Jędrzejewski i o. Tomasz Zamorski. W najnowszym numerze “Brata” znajduje się już program misji. Polecajmy w modlitwie misjonarzy oraz naszą parafię byśmy gorliwie wzięli udział w tym wydarzeniu ewangelizacyjnym.

7. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca dzień modlitwy za powołania i za powołanych do służby Bożej. Straż Honorowa zaprasza na adorację – Godzinę Świętą o 16.45 do kaplicy Matki Bożej. I piątek miesiąca Straż poprowadzi Drogę Krzyżową o 17.30. Spowiedź dzieci od 16.00, o 16.30 Droga Krzyżowa z komunią św. dla dzieci. O 18.00 msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa. I sobota miesiąca – adoracja w duchu fatimskiego wynagrodzenia od 16.30 z różańcem w intencji naszej Ojczyzny zgodnie z prośbą ks. Metropolity. Do chorych księża pójdą od godz. 9.00.

8. Akcja Katolicka zaprasza na rekolekcje wielkopostne od 3-5 marca w Zakrzowie koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły w gablocie Akcji.

9. Szkoła Podstawowa nr 155 im. Św. Jadwigi Królowej zaprasza na dzień otwarty w czwartek 2 marca o godz. 17.30.

10. Do skarbon św. Antoniego i św. Józefa można złożyć Jałmużnę Wielkopostną jako nasze dobrowolne wyrzeczenia pamiętając o wielkiej zasłudze modlitwy postu i jałmużny. Ofiary tam składane są przeznaczone na pomoc ubogim i potrzebującym w naszej parafii.

11. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Jan Tadeusz Galica Dyw. 11, Stanisław Klimiec Kość. 6, Józef Marian Spytkowski Alb. 18, Józef Ignacy Bobak Alb.33. Wieczny odpoczynek...

 

Myśl św. Brata Alberta

Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

392994
Dzisiaj: 17
Wczoraj: 174
Ten miesiąc: 6,193