Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: jutro wspomnienie św. Benedykta, Jana Mateusza Izaaka i Krystyna pierwszych polskich męczenników. W piątek św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Do skarbon św. Józefa i św. Antoniego pod chórem można złożyć ofiarę na pomoc ogarniętemu wojną Bliskiemu Wschodowi. Ofiary przekazujemy przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. Modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych odmawiamy codziennie o 17.15.

4. Jutro adoracja „dla zabieganych” w kaplicy adoracji przedłużona po mszy wieczornej do godz. 22.00.

5. Akcja Katolicka zaprasza na wspólnotową Eucharystię w 3 piątek 17 listopada o godz.19-ej w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę – jako składkę inwestycyjną. Za ofiary na konto parafii, w kopertach od rodzin, przez stronę internetową parafii a Różom Żywego Różańca za 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za każdą troskę o wymiar materialny naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę z inicjatywy Papieża Franciszka przeżywać będziemy VII Światowy Dzień Ubogich. Diecezjalny program odbywać się będzie już od 17- tego piątek do niedzieli 19-stego. Informacja jest na plakatach w gablotach.

8. Po negocjacjach z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informujemy iż została nam przyznana dotacja na kwotę 2,5 miliona złotych. Pozostają do przygotowania i uzupełnienia dokumenty i uzgodnienia jeszcze warunki na których dotacja zostanie przekazana i zakres robót które mogą być za to wykonane. Jeśli ktoś z parafian zna się na dotacjach chciałby się włączyć w pomoc zapraszamy do kontaktu z proboszczem. Prosimy w dalszym ciągu o modlitwę w tej sprawie.

9. Dzień Otwarty w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek na oś. Kościuszkowskim 7 odbędzie się w sobotę 18 listopada o 9.30. Siostry informują iż tym samym rozpoczyna się nabór do klas I na nowy rok szkolny 24/25.

10. Dziś przy kościele nasze nowohuckie Hospicjum św. Łazarza.

11. Polećmy zmarłych naszych parafian: Włodzimierz Janusz Ciesielczyk Dyw.38, Zofia Kruczek Dyw.19. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Dobrego Pana mamy, który ma w ręku wszystko aż do najdrobniejszych szczegółów.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352878
Dzisiaj: 241
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,222