Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. Liturgia tego tygodnia przypomina nam: w czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie – Matki i Głowy wszystkich kościołów świata – liturgiczne święto. W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

 2. W sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours – biskupa a zarazem Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.30 msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Po mszy św. o 18.00 chór „Albertinum” zaprasza do auli na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 3. Wypominki listopadowe przyjmujemy na modlitwę różańcową którą odmawiać będziemy przez cały listopad o 17.15. Można jeszcze także podawać na wypominki roczne. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane przy wypominkach.

 4. Z inicjatywy szafarzy naszej parafii informujemy iż przez wszystkie poniedziałki listopada adoracja w kaplicy będzie przedłużona w te dni po mszy wieczornej do godz. 22.00, z myślą o tych którzy przez dzień nie mają czasu by mogli wieczorem przyjść na chwilę modlitwy. Rozpoczęcie już jutro. Do 22.00 kaplica adoracji będzie otwarta (boczne wejście) Serdecznie zapraszamy!

 5. Od przyszłej niedzieli w dolnej kaplicy odbędzie się msza św. w obrządku grecko-katolickim o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wiernych mieszkających na terenie naszej parafii.

 6. Straż Honorowa NSPJ zaprasza w poniedziałek 6.11.b.r na Mszę Św. o godz. 18-tej w intencji listopadowych Solenizantów, a po Mszy na spotkanie formacyjne.

 7. Ofiarodawcom „Kredkobrania” Bóg zapłać. Na pomoc Rodakom na Kresach zebrano 4750,56 zł.

 8. W przyszłą niedzielę przy kościele kwestować będzie nasze nowohuckie Hospicjum św. Łazarza. To miejsce szczególne gdzie schronienie i godne życie w ostatnich chwilach znajduje wiele osób. Kto może niech wspomoże to piękne dzieło.

 9. Dziś (jutro) na wszystkich mszach św. na naszych organach gra p. Dawid Zagórski – budowniczy naszego instrumentu. Organy są już gotowe. Czeka nas jeszcze wizyta i odbiór diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej. Pozostała nam do zapłacenia jeszcze część wynagrodzenia za pracę p. Dawida. Na ten i inne cele będzie przeznaczona składka inwestycyjna w przyszłą tj. drugą niedzielę miesiąca. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przez swoją ofiarę i modlitwę pomogli w realizacji tego dzieła dla naszej świątyni. Bóg zapłać!

 10. We wtorek mamy „negocjacje” z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – prosimy o modlitwę o dobre wyniki tych rozmów o termoizolacji i termomodernizacji naszych obiektów.

 11. Polećmy zmarłych naszych parafian: Stanisław Franciszek Bielecki Alb.18. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352887
Dzisiaj: 250
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,231