Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

  1. W tym tygodniu w liturgii: W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Msza św. koncelebrowana przez kapłanów naszych dekanatów o godz. 14.00 na Grębałowie po niej procesja po cmentarzu za zmarłych. Msza św. za naszych zmarłych wspólna o 16.00. Można na tę mszę św. wspólną podawać intencje za naszych zmarłych. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze w naszym kościele o 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Po mszy o 18.00 procesja zaduszna po kościele i modlitwy za zmarłych, szczególnie wspominać będziemy zmarłych parafian w ciągu minionego roku. Na msze św. wspólne o 8.00 i 16.00 można podawać intencje za zmarłych. W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza – biskupa.

  2. Wierni którzy we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny nawiedzą kościół i wypełnią zwykłe warunki mogą dostąpić odpustu zupełnego który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu. Od 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę przynajmniej w myśli za zmarłych można zyskać odpust zupełny wypełniając także zwykłe warunki.

  3. Wypominki za naszych zmarłych całoroczne można zamawiać w zakrystii i kancelarii. Za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy mszę św. w każdą I niedzielę miesiąca o godz.8.00. Wypominki jednorazowe przyjmujemy na modlitwę różańcową którą odmawiać będziemy przez cały listopad o 17.15. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane przy wypominkach.

  4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – w modlitwie polecajmy sprawę powołań szczególnie z naszej parafii. I piątek miesiąca – spowiedź dzieci od 16.00, o 17.00 msza św. dla nich. Różaniec za zmarłych po tej mszy św. O 18.00 msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa wraz ze Strażą Honorową. Czuwanie wynagradzające czcicieli Najsw. Serca o 16.45 w dolnej kaplicy. I sobota miesiąca – czuwanie w duchu fatimskim od 16.30 prowadzone przez Rycerstwo Niepokalanej. Księża pójdą do chorych w sobotę od 9.00. Ksiądz proboszcz wyjątkowo w tym miesiącu pójdzie do chorych w I piątek od 9.00.

  5. Rodzicom młodzieży bierzmowanej Post Cresima w poniedziałek serdecznie dziękujemy za ofiarę -dar ołtarza złożoną na potrzeby parafii.

  6. Z inicjatywy szafarzy naszej parafii informujemy iż przez wszystkie poniedziałki listopada adoracja w kaplicy będzie przedłużona w te dni po mszy wieczornej do godz. 22, z myślą o tych którzy przez dzień nie mają czasu by mogli wieczorem przyjść na chwilę modlitwy. Serdecznie zapraszamy!

  7. Ksiądz arcybiskup metropolita wyraził zgodę na prośbę księży i wiernych aby od drugiej niedzieli listopada w dolnej kaplicy odbywała się u nas msza św. w obrządku grecko-katolickim o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wiernych mieszkających na terenie naszej parafii.

  8. Pani Łapa mama naszego rodaka ks. Piotra Łapy pracującego na Syberii dziś rozprowadza książki. Ofiary za nie są przeznaczone na pracę misyjną ks. Piotra. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

  9. Czytajmy prasę katolicką. Dziś przy wyjściach nowy numer Brata a w nim m.in. informacja jak będzie wyglądać wizyta duszpasterska w nasze parafii. Za ofiary za prasę katolicką w tym druk naszego pisma Brata serdecznie dziękujemy!

  10. Polećmy zmarłych naszych parafian: Romuald Środoń Orlińskiego 9c. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352891
Dzisiaj: 254
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,235