Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. W tym tygodniu w liturgii: w sobotę święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 2. Dziś nabożeństwo ku czci św. Szarbela. Różaniec o 17.00 z prośbami i podziękowaniami a po nim msza św. wspólna w tych intencjach. Po mszy błogosławieństwo olejem św. Szarabela.

 3. Jutro podczas mszy św. o 18.00 ks. Biskup Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży która przygotowała się w ramach katechez prowadzonych przez Neokatechumenat – Post Cresima.

 4. Przy różańcu jutro modlitwa comiesięczna do św. O.Pio.

 5. We wtorek serdecznie zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, ale także wszystkich którzy przez katechezę dla dorosłych pragną pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną na nabożeństwo różańcowe o 18.30 a po nim katechezę którą wygłosi ks. Profesor Damian Wąsek – wykładowca teologii fundamentalnej na Uniwersytecie Papieskim. Zapraszamy!

 6. Dziękujemy za zbiórkę do puszek dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w kwocie 3040,30 zł. + 3 $

 7. Rodzice i bliscy dziękują za kiermasz ciast i słodkości dla dziewczynki Wiktorii Wróbel. Ofiarodawcom i darczyńcom, którzy przyczynili się do zebrania ogromnej kwoty w wysokości 51 556,58. W intencji wszystkich ofiarodawców została zamówiona msza święta, która zostanie odprawiona 27 listopada o godzinie 7:00. Serdecznie Bóg zapłać".

 8. Różaniec w soboty i niedziele o 17.15, a w tygodniu dla dzieci o 17.00, dla dorosłych po mszy św. wieczornej.

 9. Chór kameralny Frater Cantans zaprasza nadal chętnych do uwielbiania Pana Boga swoim głosem przez śpiew. Próby odbywają się w każdy piątek o 18.00 w sali obok kancelarii.

 10. Wypominki za naszych zmarłych całoroczne można zamawiać w zakrystii i kancelarii. Za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy mszę św. w każdą I niedzielę miesiąca o godz.8.00. Wypominki jednorazowe przyjmujemy na modlitwę różańcową odmawianą przez cały listopad. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane przy wypominkach.

 11. Pani Łapa mama naszego rodaka ks. Piotra Łapy pracującego na Syberii będzie w przyszłą niedzielę rozprowadzać książki. Ofiary za nie są przeznaczone na pracę misyjną ks. Piotra. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

 12. Polećmy zmarłych naszych parafian: Jadwiga Kazimiera Włoch Kość. 9, Andrzej Jan Madej Dyw. 46, Tadeusz Handziak Dyw. 11, Tymoteusz Krzysztof Głąb II Pułku 9, Maria Wiktoria Krawczyk II Pułku 9. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Modlitwa nie zależy na uczuciach, na łzach, ale na sile woli w wykonywaniu woli Boskiej.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352926
Dzisiaj: 289
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,270