Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

 1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwii Śląskiej a zarazem 45 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża. We wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, w środę święto św. Łukasza ewangelisty, w piątek Uroczystość św. Jana Kantego prezbitera głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W niedzielę uroczystość św. Jana Pawła II – papieża, to także światowy dzień misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Ofiarą do skarbony św. Józefa możemy wspierać dzieło misyjne naszych misjonarzy.
 2. Jutro Msza św. Wotywna o Duchu św. o 18.00 i nabożeństwo różańcowe na które zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu św.
 3. Akcja Katolicka zaprasza w 3 piątek 20 października na Mszę św. parafialną o godz. 18 -ej, a po niej na różaniec prowadzony przez wspólnotę. Przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę nabożeństwo ku czci św. Szarbela. Różaniec o 17.00 a po mszy św. wspólnej (o 18.00) odprawianej w intencjach i podziękowaniach błogosławieństwo olejem św. Szarbela.
 5. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze Fundacji Ignatianum będą kwestować do puszek na rzecz ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kredkobranie, która wspiera najmłodsze pokolenie Polaków mieszkających na Kresach.  Więcej informacji na temat zbiórki można  znaleźć na stronie kredkobranie.pl Kto może niech wspomoże.
 6. Dziś XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II - Cywilizacja życia”. Tradycyjnie przed kościołem zbiórka do puszek dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” fundującej stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”
 7. Różaniec w soboty i niedziele o 17.15, a w tygodniu dla dzieci o 17.00, dla dorosłych po mszy św. wieczornej.
 8. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę Śladami Zbawiciela do Ziemi Świętej - do Izraela i Jordanii. Odbędzie się ona od 15 do 23 maja  przyszłego roku. Szczegóły i zapisy w zakrystii i kancelarii.
 9. Wypominki za naszych zmarłych można już zamawiać w zakrystii i kancelarii. Wypominki to całoroczna modlitwa i pamięć przed mszami niedzielnym oprócz mszy o 14.15 i 19.15. za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy mszę św. w każdą I niedzielę miesiąca o godz.8.00. Wypominki jednorazowe przyjmujemy na modlitwę różańcową odmawianą przez cały listopad. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane przy wypominkach. Kartki na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych są wyłożone przy wyjściach z kościoła.
 10. Można także podawać intencje za swoich zmarłych na msze św. wspólne. Będą one odprawione we Wszystkich Świętych na cmentarzu w Grębałowie o 16.00 i w Dzień Zaduszny o 8.00 i 16.00 u nas w kościele.
 11. Otrzymaliśmy zaproszenie na negocjacje w sprawie wniosku złożonego ponad 4 lata temu do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wniosek o dotację w wysokości trzech milionów złotych złożyliśmy na termoizolację i termomodernizację naszych obiektów: domu parafialnego i kościoła. Wiele rzeczy się od tamtej pory zmieniło między innymi ceny materiałów, koszty robocizny itp. Prosimy w tych dniach końcowych października o szczególną modlitwę w tej intencji.
 12. Polećmy zmarłych naszych parafian: Maria Kozioł Dyw.64, Teresa Marta Sagan Alb. 38. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Trzeba żyć pod okiem Pana Jezusa. Wystarczy jedno spojrzenie duszy na Niego, jedno słowo, myśl jak błyskawica, a to już jest modlitwa.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352883
Dzisiaj: 246
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,227