Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka biskupa, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego prezbitera.
 
2. W sobotę pielgrzymka ogólnopolska „Margaretek” do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Dziękujemy wszystkim modlącym się za kapłanów zwłaszcza w naszej parafii.
 
3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II - Cywilizacja życia”. Tradycyjnie przed kościołem zbiórka do puszek dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” fundującej stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży. Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”
 
4. Straż Honorowa N.S.P. Jezusa zaprasza 9.10.b.r. (poniedziałek) o godz. 18-tej na mszę św. w intencji październikowych Solenizantów, a po Mszy na zebranie formacyjne.
 
5. Różaniec w soboty i niedziele o 17.15, a w tygodniu dla dzieci o 17.00, dla dorosłych po mszy św. wieczornej.
 
6. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przygotowali ołtarzyki różańcowe, panom od baldachimu, paniom niosącym światło i feretron i wszystkim biorącym udział w procesji różańcowej w minioną niedzielę.
 
7. W piątek ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. O 18.00 msza św. z kazaniem fatimskim, po niej różaniec i procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie dziękujemy naszemu ks. Dawidowi za prowadzenie tegorocznych spotkań fatimskich.
 
8. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę Śladami Zbawiciela do Ziemi Świętej - do Izraela i Jordanii. Odbędzie się ona od 15 do 23 maja przyszłego roku. Szczegóły i zapisy w zakrystii i kancelarii.
 
9. Wypominki za naszych zmarłych można już zamawiać w zakrystii i kancelarii. Wypominki to całoroczna modlitwa i pamięć przed mszami niedzielnym oprócz mszy o 14.15 i 19.15. za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy mszę św. w każdą I niedzielę miesiąca o godz.8.00. Wypominki jednorazowe przyjmujemy na modlitwę różańcową odmawianą przez cały listopad. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane przy wypominkach. Kartki na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych są wyłożone przy wyjściach z kościoła.
 
10. Polećmy zmarłych naszych parafian: Janusz Zagórda Kość.6, Marek Stanisław Tumiłowicz Alb.37,Michał Stanisz II Pułku 16, Wiesław Leśniak Alb.21, Tadeusz Kutyba Dyw.9, Krzysztof Brus Alb.37. Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Nikt nie idzie sam do nieba. Rozbić naczynie, zapach się rozejdzie. Nie tylko będziemy Boga kochać, ale inni Go przez nas pokochają. A to jest coś.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352883
Dzisiaj: 246
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,227