Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

2. Roraty od poniedziałku do soboty o 6.15 dla dorosłych a dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00. Zapraszamy do wspólnego przygotowania na Święta.

3. Dziś przeżywamy w Kościele w Polsce dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon św. Józefa i św. Antoniego można złożyć ofiarę na ten cel którą przekażemy za pośrednictwem Komisji Episkopatu Polski.

4. Opłatki i świece poświęcone można nabywać w sali obok kancelarii. Niech na naszym stole będzie poświęcony opłatek i świeca Caritas.

5. Dziś Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” kwestuje na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. W kościele wyłożone są kosze na dary rzeczowe (żywnościowe) które można przynieść. Wyłożony jest także przy nich spis rzeczy potrzebnych którymi można podzielić się z potrzebującymi. Serdeczne Bóg zapłać!

6. Akcja Katolicka zaprasza do udziału w corocznej pomocy Bezdomnym. Siostry Albertynki proszą o koc, śpiwory i plecaki. Nie muszą być nowe byle były czyste. Można je złożyć do wystawionych koszy.

7. Akcja Katolicka zaprasza w 3 piątek, 15 grudnia na wspólnotową Eucharystię o godz. 19-ej w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

8. W przyszłą sobotę na mszy św. wieczornej rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Jest to czas szczególnej łaski i modlitwy przygotowujący nas do należytego przeżycia Świąt. Głosić je będzie O. Józef Mizera – kapucyn, długoletni duszpasterz młodzieży i powołań w swoim zakonie. Program jest w gablotach, na drzwiach kościoła oraz dostępny w intrenecie. Hasło przewodnie rekolekcji to: ”Przyjmij Chrystusa do serca i rodziny”

9. Chorych i starszych których nie odwiedzamy na I piątki odwiedzimy z Komunią św. świąteczną w sobotę 16 grudnia. Zatroszczmy się o naszych starszych i schorowanych zgłaszając ich w tym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub na numer telefonu księdza dyżurnego.

10. Dziś kończymy przyjmować zaproszenia na kolędę. Do skrzynek przy wyjściach z kościoła można złożyć zaproszenia pisemne. Można także zgłosić się przez formularz na stronie internetowej parafii wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dziś kończymy zapisy i odwiedzać będziemy z wizytą duszpasterską według zaproszeń.

11. W przyszłą niedzielę grupa apostolska „Bratniak” będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na duszpasterstwo młodych w naszej parafii.

12. Jutro „ Adoracja dla zabieganych” jutro w poniedziałek w kaplicy adoracji po mszy św. wieczornej do godz. 22.00.

13. Naszemu chórowi kameralnemu „Frater Cantans” serdecznie gratulujemy zdobycia III miejsca w XI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Krakowie.

14. Jubilatów którzy mają w tym roku 50 i 25 lat małżeństwa i pragną przeżyć wspólne odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w drugi dzień świąt na mszy św. o 9.30 prosimy o zapisanie się w kancelarii lub zakrystii.

15. Polećmy zmarłych naszych parafian: Jerzy Satała Alb.22, Helena Barbara Kuś Dyw. 5 Wieczny odpoczynek…

Myśl św. Brata Alberta

Iść zawsze naprzód, choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich, gdy opieka Boska nad nami, przed niczym zaś się nie cofać, a na wszystko być gotowym, jeśli Bóg czego od nas zażąda.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352883
Dzisiaj: 246
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,227