Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Liturgia tego tygodnia: w środę wspomnienie św. Mikołaja biskupa, w czwartek św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny – nie obowiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2. Zachęcamy gorąco do udziału w tegorocznych roratach od poniedziałku do soboty o 6.15 dla dorosłych a dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00. Będziemy je przeżywać ze św. Franciszkiem z Asyżu pt. „Franciszkowy plac budowy”

3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze wszystkich naszych szkół oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania serdecznie zapraszamy na drugą już katechezę dla dorosłych którą poprowadzi ks. prof. Damian Wąsek we wtorek o 19.00 w kościele.

4. W piątek od 12.00 – 13.00 tzw. Godzina Łaski. O 13.00 msza św.

5. W sobotę imieniny przeżywa ks. Kanonik Wiesław Macuda. Solenizantowi życzymy wszelkich łask Bożych zdrowia oraz błogosławieństwa w życiu kapłańskim. Za księdza kanonika modlić się będziemy szczególnie w czasie wieczornej Eucharystii.

6. W sobotę wspólnota Przymierze Rodzin „Mamre” zaprasza na Eucharystię o 18.00 a po niej na modlitwy o uzdrowienie.

7. W przyszłą niedzielę przeżywamy w Kościele w Polsce dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon św. Józefa i św. Antoniego można złożyć ofiarę na ten cel którą przekażemy za pośrednictwem Komisji Episkopatu Polski.

8. Opłatki i świece dziś poświęcone można nabywać w sali obok kancelarii. Niech na naszym stole będzie poświęcony opłatek nie taki ze sklepu lub supermarketu.

9. Parafialny Zespół Caritas będzie kwestować w przyszłą niedzielę na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. W kościele wyłożone są także kosze na dary rzeczowe (żywnościowe) które można przynieść. Wyłożony jest także przy nich spis rzeczy potrzebnych którymi można podzielić się z potrzebującymi.

10. Akcja Katolicka zaprasza do udziału w corocznej pomocy Bezdomnym. Siostry Albertynki proszą o koc, śpiwory i plecaki. Nie muszą być nowe byle były czyste. Kosze wystawione będą w następną niedzielę. Dziękujemy.

11. Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji św. Brata Alberta zapraszają na świąteczny kiermasz prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną dziś od 7.00-14.00.

12. Do przyszłej niedzieli włącznie można składać zaproszenia na kolędę do skrzynek przy wyjściach z kościoła. Można także zgłosić się przez formularz na stronie internetowej parafii wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

13. W dalszym ciągu zapraszamy na „Adorację dla zabieganych” jutro w poniedziałek do kaplicy adoracji po mszy św. wieczornej do godz. 22.00.

14. Polećmy zmarłych naszych parafian: Franciszek Piotr Zając II Pułku 11, Torczyńska Zofia Alb.26, Turkiewicz Jan II Pułku, Wieczny odpoczynek...

Myśl św. Brata Alberta

Iść zawsze naprzód, choćby po gorzkich zawodach i szalejących bałwanach morskich, gdy opieka Boska nad nami, przed niczym zaś się nie cofać, a na wszystko być gotowym, jeśli Bóg czego od nas zażąda.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352885
Dzisiaj: 248
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,229