Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo. Jest to czas adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Dziś adoracja pomiędzy mszami św. w ciszy. Jutro i we wtorek adoracja na głównym ołtarzu. O godz. 12.00 jutro i we wtorek msza św. Gorąco zachęcamy by w tym czasie znaleźć chwilę i przyjść do kościoła na spotkanie z Jezusem w osobistej modlitwie. Adoracja według wyznaczonego porządku co nie znaczy iż nie można przyjść o innych godzinach. Prosimy wspólnoty by moderowały pół godziny adoracji pozostała część by była w ciszy. Mieszkańców poszczególnych osiedli zapraszamy w miarę możliwości w konkretnych godzinach. Porządek jest w gablotach na drzwiach kościoła i w internecie. Jutro adoracja dla zabieganych po mszy wieczornej jeszcze do 22.00.

2. W środę Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły bez dyspensy. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły czternasty rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Duszpasterze oraz rodzice winni zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. Msze św. w naszym kościele z posypaniem głów popiołem o 6.30. 8.00. 9.30 16.00 i 18.00 i 19.15. W tym dniu ofiara na tacę zgodnie z prośbą księdza metropolity jest przeznaczona na pomoc ofiarom wojny toczącej się w różnych miejscach na świecie i zostanie przekazana do Caritas archidiecezji Krakowskiej. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną w tym dniu ofiarę. Kancelaria parafialna w środę będzie nieczynna.

3. Serdecznie zapraszamy w tym świętym czasie do wspólnego rozważania Męki Pańskiej. Gorzkie Żale w każdą niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki; dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30, dla młodzieży i dorosłych o 20.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W niedziele Droga Krzyżowa o 15.00.

4. W piątek przed mszą św. wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Akcja Katolicka zaprasza na wspólnotową Eucharystię w trzeci piątek 16 lutego o godz.19-ej w kaplicy Matki Bożej a po niej na spotkanie w auli.

6. Wielki Post to czas wyrzeczenia i poświęcenia siebie a także czas podzielenia się z potrzebującymi. Do skarbon św. Józefa i św. Antoniego można złożyć ofiarę na tzw. Jałmużnę Postną z których to ofiar Caritas parafialny pomaga potrzebującym w naszej parafii.

7. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom którzy nas zaprosili do odwiedzin, wspólnej modlitwy i rozmowy. Dziękujemy za miłą atmosferę, życzliwość, poczęstunki oraz za ofiary składane przy tej okazji. Znaczną ich część przekazujemy na utrzymanie Kurii Metropolitalnej, misje, domy księży chorych oraz na Uniwersytet Papieski. Serdeczne Bóg zapłać także za ofiary składane naszym wspaniałym ministrantom i lektorom. Bóg wszystkim zapłać!

8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Należność za prasę prosimy składać do puszki obok gazet z napisem „ofiara za prasę katolicką” Zapraszamy do nabywania nowego numeru Brata. Znajdziemy w nim m. innymi sprawozdanie finansowe z funkcjonowania naszej parafii, a także materiały przygotowujące nas na Wielki Post. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rozwój naszego parafialnego pisma.

9. Polećmy Bogu zmarłych naszych parafian: Rozalia Katarzyna Farmas Alb. 30, Alicja Wiktoria Misiejuk-Bartosik Alb.21, Anna Kuczaj Kość. 6, Zofia Haraf Dyw. 52. Wieczny odpoczynek…

Myśl św. Brata Alberta

Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352931
Dzisiaj: 294
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,275