Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła jutro wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy po mszach św. poświęcenie chleba, soli i wody św. Agaty. We wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy męczenników w sobotę św. Scholastyki dziewicy.

2. W najbliższym tygodniu przypada Światowy dzień Chorego. Jest to święto przypadające na dzień 11 lutego, ustanowione przez Jana Pawła II 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi świata na potrzeby wszystkich chorych, konieczność zapewnienia im jak najlepszej opieki oraz uwrażliwienie społeczeństwa na wartość ludzkiego życia. Dlatego zapraszamy w sobotę 10 lutego na uroczystą mszę św. ku czci Matki Bożej z Lourdes (mały odpust) o godz. 9.30. Wcześniej od 9.00 okazja do spowiedzi a w czasie mszy św. możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwo lourdzkie. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące nas do rozpoczęcia wielkiego Postu. W niedzielę adoracja pomiędzy mszami a w przyszły poniedziałek wtorek adoracja przez cały dzień na głównym ołtarzu. Wspólnoty parafialne prosimy by włączyły się w prowadzenie adoracji. Porządek jest dostępny w internecie, i wywieszony w gablotach i na drzwiach kościoła.

4. Serdecznie dziękujemy w imieniu o. Pawła i karmelitów z Berdyczowa za pomoc humanitarną przynoszoną w zeszłą niedzielę którą zabrali na Ukrainę oraz za złożone im ofiary w kwocie 29 137 zł 35 euro i 10 $. Wszystkim za wrażliwość serca i pomoc karmelici składają serdeczne Bóg zapłać.

5. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa do nowopowstającego Kręgu Rodzin. Spotkanie organizacyjno-informacyjne będzie w najbliższą środę o godzinie 19.00 w auli parafialnej.

6. Jutro w poniedziałek wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 22.00 w ramach „Adoracji dla zabieganych” zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Zapraszamy do nabywania nowego numeru Brata. Znajdziemy w nim m. innymi sprawozdanie finansowe z funkcjonowania naszej parafii, a także materiały przygotowujące nas na Wielki Post. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rozwój naszego parafialnego pisma.

8. Polećmy Bogu zmarłych naszych parafian: Janusz Starnowski Alb. 19, Jerzy Kazimierz Szewczyk Kość. 6, Rozalia Bojarska Kość. 6, Maria Józefa Kuckiewicz Alb.35. Wieczny odpoczynek…

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352927
Dzisiaj: 290
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,271