Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła w środę wspomnienie św. Jana Bosko prezbitera, w piątek święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele z poświęceniem gromnic o 6.30, 8.00, 9.30 16.00, 18.00. Jest to XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Ofiara na tacę jest przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych w naszej archidiecezji. Na mszy o 18.00 śpiewać będzie nasz chór kameralny Frater Cantans. W sobotę wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika patrona od chorób gardła po mszach św. porannych i wieczornej poświęcenie jabłek i błogosławieństwo świecami św. Błażeja.

2. Dziś na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo kolędowe zwłaszcza tych których nie było wizyty duszpasterskiej oraz tych którzy chcą pośpiewać nasze piękne tradycyjne kolędy.

3. Dziś zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie o godz. 15.00 w sali obok kancelarii. Róże Żywego Różańca i Rycerstwo Niepokalanej zapraszają na spotkanie opłatkowo-kolędowe w auli o godz. 16.00.

4. Dziś serdecznie dziękujemy o. Pawłowi Ferko pochodzącemu z Nowego Targu karmelita posługujący w sanktuarium Matki Bożej w Berdyczowie na Ukrainie za głoszone słowo Boże. Przed kościołem można wesprzeć ofiarą chrześcijan na Ukrainie którym zakonnicy niosą pomoc w czasie wojny. Przez całą niedzielę można także przynosić pomoc rzeczową która zakonnicy zabiorą na Ukrainę tj. żywność ciepła odzież źródła prądu, leki i artykuły higieniczne. Lista potrzebnych artykułów jest wywieszona w gablotach przed kościołem.

5. Straż Honorowa NSPJ zaprasza do kaplicy M. B Częstochowskiej o godz.16.30 w czwartek 1.02 . b. r. na Godzinę Świętą, a w piątek 2.02 b.r. na Adorację Wynagradzającą.

6. Księża pójdą do chorych w sobotę od godziny 9.00.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu zaprasza na wieczór z Janem Pawłem II w sobotę na godz. 19.00 do kaplicy Matki Bożej.

8. Jutro w poniedziałek wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 22.00 w ramach „Adoracji dla zabieganych” zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Polećmy Bogu zmarłych naszych parafian: Jadwiga Maria Zawada Kość.6, Maria Zofia Stecka Kość.1A. Wieczny odpoczynek…

Myśl św. Brata Alberta

Krzyż jest tajemnicą, wymaga wiary. Krzyż jest światłem, które oświeca umysł, szczęśliwy kto mu odda serce i dostanie łaskę miłowania.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352925
Dzisiaj: 288
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,269