Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek świętych Tymoteusza i Tytusa.

2. W przyszłą niedzielę na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo kolędowe, zwłaszcza tych, u których nie było wizyty duszpasterskiej oraz tych, którzy chcą pośpiewać nasze piękne tradycyjne kolędy.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie o godz. 15.00 w Sali obok kancelarii. Róże Żywego Różańca i Rycerstwo Niepokalanej zapraszają na spotkanie opłatkowo-kolędowe w auli o godz. 16.00.

4. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele wygłosi o. Paweł Ferko pochodzący z Nowego Targu karmelita posługujący w sanktuarium Matki Bożej w Berdyczowie na Ukrainie. Przybędzie z dwoma członkami III Zakonu św. Franciszka. Przed kościołem będzie można wesprzeć ofiarą chrześcijan na Ukrainie którym zakonnicy niosą pomoc w czasie wojny. Przez całą niedzielę można także przynosić pomoc rzeczową która zakonnicy zabiorą na Ukrainę tj. żywność ciepła odzież źródła prądu, leki i artykuły higieniczne. Lista potrzebnych artykułów jest wywieszona w gablotach przed kościołem.

5. Jutro w poniedziałek wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 22.00 w ramach „Adoracji dla zabieganych” zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W poniedziałek kolejne nabożeństwo ku czci św. Szarbela. O 17.00 różaniec w intencjach przyniesionych i dziękczynieniach, po nim msza św. w tych intencjach oraz błogosławieństwo olejem św. Szarbela. Zapraszamy

7. We wtorek przed mszą św. wieczorną nabożeństwo do św. O. Pio.

8. Rozkład wizyty duszpasterskiej dostępny jest w numerze „Brata” przy wyjściach z kościoła oraz na stronie internetowej parafii, facebooku oraz aplikacji mobilnej ebrat.

9. Dziś mszy św. o 19.15 półgodzinne uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii prowadzone przez absolwentów scholi akademickiej. Zapraszamy

10. Polećmy Bogu zmarłych naszych parafian: Krystyna Barbara Dyrek II Pułku 3, Joanna Puchalska Alb 19, Maria Nowosiad Alb.17, Wieczny odpoczynek…

Myśl św. Brata Alberta

Matkę Najświętszą obieram za opiekunkę w moich trudnościach. Chcę Ją czcić osobnym nabożeństwem przez cały ciąg życia i całą wieczność.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352905
Dzisiaj: 268
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,249