Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W liturgii Kościoła w środę wspomnienie św. Antoniego Opata, w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa, w sobotę św. Sebastiana męczennika.
 
2. W piątek przed mszą wieczorną Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 
3. W sobotę imieniny ma pan Mariusz – organista. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień życia.
 
4. Jutro w poniedziałek na mszę św. o 18.00 zaprasza Odnowa w Duchu św. a po niej na modlitwę wstawienniczą. Po jej zakończeniu wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 22.00 w ramach „Adoracji dla zabieganych” zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
5. Od 18 do 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwach o tym ważnym aspekcie Kościoła.
 
6. Rozkład wizyty duszpasterskiej dostępny jest w numerze „Brata” przy wyjściach z kościoła oraz na stronie internetowej parafii, facebooku oraz aplikacji mobilnej ebrat.
 
7. Akcja Katolicka zaprasza w 3 piątek 19 stycznia wyjątkowo na Mszę św. w kościele o godz.18-ej, a po niej do auli na spotkanie opłatkowe połączone z kolędowaniem.
 
8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego. Po mszy św. o 19.15 półgodzinne uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii prowadzone przez absolwentów scholi akademickiej. Zapraszamy
 
9. Dziękujemy za ofiarę na tacę tzw. składkę inwestycyjną przeznaczoną na spłatę leasingu naszej instalacji fotowoltaicznej. Dziękujemy za ofiary na parafię także przy okazji wizyty duszpasterskiej, składane w kopertach od rodzin, na konto parafii, przez stronę internetową i ofiaromat z tyłu kościoła. Za wszelką troskę o materialny wymiar parafii Bóg zapłać!
 
10. Uprzejmie przypominamy iż przy naszej parafii istnieje biblioteka parafialna w której znajduje się ponad 13,5 tysiąca książek które można wypożyczać. Dziękujemy serdecznie paniom które charytatywnie pełnią tam dyżury. Zapraszamy wszystkich do korzystania z biblioteki. Dyżury są w wtorki i środy od 17.00-18.00. Wejście do niej znajduje się od strony wejścia głównego do domu parafialnego.
 
11. W naszej parafii posługują także nasi świeccy szafarze Eucharystii którzy zanoszą ją słabszym, chorym i w podeszłym wieku w niedziele przez cały rok. Jeśli ktoś chciałby by w niedzielę szafarz przynosił komunię św. bo ze względu na wiek czy warunki pogodowe nie jest w stanie przyjść do kościoła prosimy to zgłosić na telefon parafialny bądź w kancelarii czy zakrystii.
 
12. Polećmy Bogu zmarłych naszych parafian: Zofia Suchecka Kość. 11, Sławomir Bartłomiej Cera Dyw. 37, Janusz Ludwik Bryk Dyw. 45, Czesław Górka Kość. 11. Wieczny odpoczynek …

Myśl św. Brata Alberta

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków, w nim jest najpewniejszy środek doprowadzenia wszystkiego ku dobremu. Modlić się, wierzyć nie wątpiąc. Święty Piotr począł tonąć kiedy począł wątpić.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

352894
Dzisiaj: 257
Wczoraj: 132
Ten miesiąc: 6,238