Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W piątek Nowenna do św. Brata Alberta patrona naszej parafii po mszy św. wieczornej.

2. W przyszłą niedzielę nabożeństwo ku czci św. Charbela w naszym kościele. O 17.00 różaniec z prośbami i podziękowaniami, o 18.00 Eucharystia a po niej błogosławieństwo olejem św. Charbela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjna na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę w ramach kazań ks. Mariusz Boguszewski dyrektor Biura Regionalnego PKWP w Warszawie przybliży sytuację prześladowań chrześcijan, a po mszach u siostry Anny Grzesiak SM będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan w Betlejem i wesprzeć ofiarą to dzieło.

4. Spowiadać przed Świętami będziemy każdego dnia: od 6.15 – 7.30 i od 17.00. Nie odkładajmy pojednania się z Bogiem na ostatnią chwilę przed Świętami. Niech Bóg narodzi się w naszym sercu przez Komunię eucharystyczną.

5. Katecheza przedchrzcielna w piątek o 19.00 w Sali obok kancelarii.

6. Studenci z Politechniki Krakowskiej dziękują za kwestę na zakup prezentów dla najbardziej potrzebujących dzieci z krakowskich Domów Dziecka oraz z ośrodków szkolno wychowawczych w kwocie 8 836,49 zł. Bóg zapłać!

7. Akcja Katolicka bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Koc dla bezdomnego”. Zebrano m.in. koce, poduszki, odzież, pościel i wiele innych rzeczy, które będą służyć osobom bezdomnym w okresie zimowym. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękują również siostry Albertynki i Fundacja „Po pierwsze człowiek”.

8. Roraty- msza św. o Najśw. Maryi Pannie w Adwencie dla dorosłych codziennie o 6.15 a dla dzieci o 17.00 od poniedziałku do piątku.

9. W sali obok kancelarii można zaopatrywać się w świece wigilijne, opłatki, zestawy Bożonarodzeniowe. Opłatki są poświęcone, nie kupujmy opłatków w supermarketach i innych miejscach .

10. Chorych i starszych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią świąteczną w dniu 21 grudnia – w sobotę. Prosimy zatroszczyć się o nich i zgłosić wizytę kapłana w kancelarii lub zakrystii.

11. Akcja zaprasza również na Mszę świętą w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kaplicy Matki Bożej, a później na spotkanie formacyjne w auli parafialnej.

12. We wtorek zapraszamy na kolejne Spotkanie Albertyńskie po mszy św. o 18.00, będziemy gościć Małe Siostry Jezusa – niewielkie zgromadzenie sióstr, mieszkających i pracujących w Nowej Hucie. Temat konferencji „Wszyscy braćmi jesteście”. Szczegóły na plakatach.

13. Parafialny Zespół Wolontariuszy Caritas zaprasza serdecznie osoby autentycznie samotne z naszej parafii na spotkanie wigilijne, w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 10.00 w auli parafialnej. Prosimy aby zapisać, zgłosić takie osoby w kancelarii lub zakrystii i zaprosić je na to spotkanie w tym szczególnym dniu. Niech nikt w tym dniu nie będzie samotny i opuszczony.

14. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków którzy w tym roku przeżywają 25-lecie i 50 –lecie małżeństwa na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Święto Świętej Rodziny 29 grudnia w niedzielę na mszy św. o 9.30. Chętnych Jubilatów do przeżycia tej uroczystości prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii do środy.

15. W dniu 28 grudnia w sobotę odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd z cyklu „Nowa Huta – dlaczego nie”. Zaproszenia darmowe można otrzymać z zakrystii. Więcej informacji na plakatach.

16. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Teodozja Machalińska Alb.31, Zofia Marchlik Dyw.8, Helena Czyż Alb 16, Tadeusz Wiciak Dyw 64, Jacek Peukert Dyw 7, Zdzisława Maćkowska 2Pułku 13. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos