Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w tym dniu zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz nasze tradycyjne łamanie się opłatkiem, przeczytanie Słowa Bożego przed Wieczerzą, wspólny śpiew kolęd. O północy zapraszamy na Pasterkę. Ofiara na tacę na Pasterce jest przeznaczony na fundusz SOS – ratujący życie nienarodzonych dzieci.

2. W środę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w porządku niedzielnym. Już od dziś aż do przyszłej niedzieli do skarbon św. Antoniego i św. Józefa można będzie złożyć ofiarę na pomoc chrześcijanom w Syrii, zgodnie z prośbą naszego księdza Arcybiskupa, zaś ofiara na tacę przeznaczona jest na świętopietrze.

3. W czwartek Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

4. W piątek św. Święto św. Jana Ewangelisty. Po mszach św. pobłogosławimy wino. W sobotę św. Młodzianków – męczenników , dzieci z Betlejem które pierwsze oddały życie za Chrystusa z rąk Heroda.

5. W niedzielę Uroczystość Najświętszej Rodziny Jezusa Józefa i Maryi. Zapraszamy wszystkich małżonków którzy się zgłosili na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na mszę św. o 9.30.

6. Zaraz po Świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Prosimy o przygotowanie krzyża, świec, wody święconej i życzliwe przyjęcie naszego wejścia do waszych domów z Bożym błogosławieństwem.

7. Dziś nabożeństwo ku czci św. Charbela w naszym kościele. O 17.00 różaniec z prośbami i podziękowaniami, o 18.00 Eucharystia a po niej błogosławieństwo olejem św. Charbela.

8. Dziękujemy ks. Mariuszowi Boguszewskiemu dyrektorowi Biura Regionalnego Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Warszawie za dzisiejsze Słowo Boże a po mszach u siostry Anny Grzesiak SM będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan w Betlejem i wesprzeć ofiarą to dzieło.

9. W sali obok kancelarii można zaopatrywać się w świece wigilijne, opłatki, zestawy Bożonarodzeniowe. Opłatki są poświęcone.

10. W dniu 28 grudnia w sobotę odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd z cyklu „Nowa Huta – dlaczego nie”. Zaproszenia darmowe można otrzymać z zakrystii. Więcej informacji na plakatach.

11. Przed kościołem jest do nabycia świąteczny numer naszego pisma parafialnego Brat. A w nim możemy znaleźć obrzędy wigilijne, z których możemy skorzystać przy wigilijnym stole w naszych rodzinach, wywiad z ks. prałatem Janem Bielańskim, program wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Do Brata dołączony jest nasz parafialny kalendarz na cały 2020 rok. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane przy nabywaniu naszej parafialnej gazety.

12. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na „Dialogi z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim – Metropolitą Krakowskim”, które odbędą się
w naszej parafii w czwartek 9 stycznia o godz. 20.15. Tematem dialogów będzie: „Sylwetka Karola Wojtyły. Zamyślenia nad pięknem człowieczeństwa”.

13. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w terminie 18-27 kwietnia przyszłego roku. Informacje i program są dostępne w zakrystii.

14. Wszystkim parafianom życzymy na czas Świąt głębokiego przeżycia tajemnicy przyjścia Pana Jezusa. Niech nas którzy do Niego przychodzimy obdarzy pokojem, a przyprowadzi do siebie i obdarzy zbawieniem wszystkich którzy do Niego nie przychodzą. Szczęść Boże!

15. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Maria Matykiewicz Dyw.62, Krystyna Suchodolska Alb.21, Andrzej Job Dyw.14, Helena Szczupak Alb. 25, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos