Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. Msze św. w naszym kościele w najbliższe niedziele aż do odwołania będą sprawowane bez udziału wiernych. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i Księdza Arcybiskupa skorzystajmy z dyspensy i uczestniczmy (nie tylko oglądajmy) w mszach św. w TV i radiu. W mszach w kościele mogą uczestniczyć zamawiający intencje, które zostaną odprawione planowo. Wejście przez zakrystię. W najbliższą niedzielę msza św. o 11.00 będzie transmitowana przez internetową stronę Facebooka naszej parafii. Nie będzie w niedziele Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

2. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań grup parafialnych w naszej parafii od 12.03, aż do odwołania. Nie będzie w tym czasie spotkań przygotowujących do bierzmowania, zbiórek służby liturgicznej, jak również spotkań pozostałych grup parafialnych. Nie będzie wydawania żywności z krótkim terminem ważności. Prosimy wszystkie wspólnoty o bezwzględne przestrzeganie tej prośby. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy umawiać się telefonicznie z księdzem dyżurującym w danym dniu.

3. We wtorek wypada w naszej parafii tzw. Kościół Stacyjny. Łączmy się duchowo w modlitwie wielkopostnej i pokucie w tym dniu.

4. Przenosimy na inny termin zaplanowane na ten tydzień rekolekcje dla dzieci. Odbędą się one w bardziej dogodnym czasie.

5. W najbliższą środę msze św. zamówione przy okazji przeniesionych rekolekcji dla dzieci będą odprawione o zamówionych godzinach.

6. Prosimy aby w zaplanowanych na ten tydzień pogrzebach uczestniczyli tylko najbliżsi zmarłej osoby.

7. Zaplanowane chrzty zostaną udzielone w niedziele po mszy św. o 13.00 w kaplicy chrzcielnej.

8. Podziękujemy Bogu za posługę ks. Jana także w późniejszym terminie.

9. Odwołujemy spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w późniejszym terminie. Odwołane jest także wtorkowe spotkanie wyborcze Rycerstwa Niepokalanej.

10. Doradca Podatkowy Sławomir Wójtowicz odwołuje także rozliczanie PIT-ów do końca tego miesiąca.

11. W ciągu tygodnia otwarta będzie kaplica adoracji Pana Jezusa. Módlmy się za naszą parafię by Bóg nas zachował od zła przez wstawiennictwo św. Brata Alberta i św. Szarbela.

12. Polećmy zmarłych w minionym tygodniu parafian: Halina Włoczewska 2 Pułku 13, Józef Marciniak Alb.18, Rozalia Marszałek Alb.28, Józef Druzgała Dyw.5, Janina Maria Krzysiak Alb. 35, Janina Maria Szyszka Kość.6. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos