Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W dzisiejszą Wielką Niedzielę oraz Poniedziałek Wielkanocny nadal msza św. będzie odprawiona bez udziału wiernych zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych. Nie mamy w tych dniach obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Msza św. koncelebrowana we wszystkich intencjach powierzonych nam na ten dzień będzie odprawiona o godz.11.00 i będzie transmitowana przez Internet. Odnośnik do tej transmisji jest na stronie internetowej parafii i na parafialnym fb i aplikacji mobilnej. Zachęcamy do modlitwy wspólnej w tym czasie wszystkich parafian. Korzystajmy także z dostępnych z transmisji telewizyjnych a Komunię św. przyjmujmy w sposób duchowy.

2. Jak najpiękniej i pobożnie przeżyjmy w naszych rodzinach poranek wielkanocny i uroczyste śniadanie na pamiątkę spotkania Zmartwychwstałego Pana ze swoimi uczniami. Tekst poświęcenia pokarmów można znaleźć na naszej stronie internetowej. Głowa rodziny niech odmówi stosowne modlitwy poświęcenia.

3. Przypominamy że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca. W tym czasie ufamy jak Bóg pozwoli odprawimy swoją spowiedź i Komunię wielkanocną już bezpiecznie po ustaniu epidemii.

4. W tym najbliższym tygodniu będziemy transmitować mszę św. koncelebrowaną o 18.00 we wszystkich powierzonych nam na ten dzień intencjach, oraz różaniec odmawiany za całą parafię przez kapłanów o 20.30. Przed mszą św. o godz. 17.40 modlimy się trwając w „modlitewnym maratonie” litanią do św. Jana Pawła II, dziesiątkiem różańca i śpiewamy Suplikacje „Święty Boże” prosząc Boga o ustanie epidemii. Łączmy się we wspólnym błaganiu Boga o miłosierdzie nad nami.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nadal będzie nieczynna. W ważnych sprawach prosimy umawiać się telefonicznie z księdzem dyżurującym w danym dniu.

6. Prosimy aby w zaplanowanych na ten tydzień pogrzebach uczestniczyli tylko najbliżsi zmarłej osoby w liczbie 5 osób. Pogrzeby na cmentarzach odprawiane są od „bramy cmentarnej”. Msze św. pogrzebowe w innym czasie są umawiane z rodzinami zmarłych indywidualnie.

7. Codziennie otwarta będzie kaplica adoracji Pana Jezusa. Prosimy aby zatrzymywać się tam na krótką modlitwę mając na uwadze kategoryczne przestrzeganie nakazu by w kaplicy znajdowało się 5 osób. Bądźmy nadal dla siebie wyrozumiali tak by ci którzy zechcą mogli nawiedzić Pana Jezusa przynajmniej na krótką chwilę modlitwy. Módlmy się za naszą parafię, by Bóg nas zachował od zła przez wstawiennictwo św. Brata Alberta i św. Szarbela.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii jak i na konto bankowe w tych trudnych dniach. To z nich utrzymywana jest zarówno świątynia i jej otoczenie, dom parafialny i znajdujące się w nim sale spotkań. Z przychodów z tacy i tych ofiar wypłacane są też wynagrodzenia personelowi parafii, poza duchownymi.

9. Wszystkim parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Zmartwychwstały Zwycięzca śmierci, niepokojów, lęków oraz piekła i szatana obdarzy nas wszystkich prawdziwym pokojem który tylko On może dać człowiekowi. Radosnego Alleluja!

10. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Dionizy Bal Dyw. 30, Helena Pryzwan Alb.18, Helena Zofia Chwastek, Jan Golonka Dyw 62. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos