Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego - papieża, w sobotę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy młodzież i dzieci na msze św. inaugurujące naukę. W poniedziałek o 9.00 Szkołę Podstawową nr 52 oraz Zespół Szkół nr 14, o 10.30 Szkołę Sióstr Salezjanek. We wtorek na mszę św. pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego i poświęcenie szkoły oazowej o godz. 8.30, Szkołę Podstawową nr 155 także we wtorek o godz. 11.00. Zapraszamy Szkołę Podstawową nr 100 w środę o 8.30. Dzieci i młodzież zachęcamy gorąco do rozpoczęcia roku szkolnego spowiedzią przed I piątkiem miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek od 17.30 i w piątek od godz.16.00. Rozpocznijmy nowy rok pracy szkolnej od spotkania z Panem Jezusem w Sakramencie Pokuty i Eucharystii. Rodziców prosimy by zachęcili młodzież i dzieci do rozpoczęcia roku od Bożego błogosławieństwa. Na nowy rok nauczycielom, rodzicom oraz uczniom życzymy obfitości łask Bożych.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Chorych księża odwiedzą: proboszcz w piątek od godz. 9.00, pozostali księża w sobotę od godz. 9.00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy nasze i całego świata w piątek o 19.30. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 19.00 w domu parafialnym.

4. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza rodziny na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 16 września. Rozpoczęcie o godz. 9.00 Drogą Krzyżową od kaplicy „u Piłata” na Dróżkach. Organizujemy wspólny wyjazd od kościoła o godz. 6.00 rano. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Koszt przejazdu 20 zł. Serdecznie zapraszamy!

5. Chor chłopięcy Pueri Cantores Sancti Joseph ogłasza nabór dla chłopców z klas 2-8 mających predyspozycje muzyczne. Przesłuchania do końca września we wtorki i piątki od 19.15-20.45, a w soboty od 9.00-11.00. Siedziba chóru znajduje się na Oś. Kalinowym 5.

6. Dziękujemy serdecznie naszym księżom wikariuszom: Ks. Łukaszowi, Ks. Krzysztofowi i ks. Kamilowi, którzy podjęli się w czasie wakacji prowadzenia pielgrzymek, rekolekcji wyjazdów z dziećmi i młodzieżą ofiarowując im swój czas i siły. Ufamy że te spotkania przyniosą dobre owoce w sercach dzieci i młodzieży. Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do skorzystania z dobrej prasy katolickiej dostępnej z tyłu kościoła. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Niech dobry Bóg wszystkim nam hojnie błogosławi zwłaszcza na rozpoczynający się rok pracy szkolnej.

Myśl św. Brata Alberta

Dobrego Pana mamy, który ma w ręku wszystko aż do najdrobniejszych szczegółów.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos

367198
Dzisiaj: 119
Wczoraj: 307
Ten miesiąc: 10,798