Telefon do księdza dyżurnego: 570-979-070

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Jana Marii Vainneya prezbitera, w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę św. Dominika – prezbitera.

2. Dziś naszym kościele i we wszystkich kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to odpust wyproszony dla całego Kościoła przez św. Franciszka z Asyżu, nazywany „Porcjunkula” ku czci Matki Bożej Anielskiej.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca - dzień modlitwy za powołanych, naszych kleryków i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii. I piątek miesiąca – spowiadamy od 17.00. Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o 18.00 wraz ze Strażą Honorową. Do chorych kapłani pójdą w sobotę od 9.00.

4. Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” dziękuje za zbiórkę z zeszłej niedzieli w kwocie 3217 zł. Ofiarodawcom „Bóg zapłać!

5. „Maraton modlitewny” i Suplikacje o zaprzestanie epidemii codziennie o 17.40.

6. Korzystajmy z lektury dobrej prasy katolickiej. Warto czytać coś dobrego pogłębiając swoją wiedzę i pobożność.

7. W minionym tygodniu prowadziliśmy rozmowy z firmą zajmującą się montowaniem systemów grzewczych. Chcemy zamontować w naszym kościele nagrzewnice elektryczne ponieważ mamy własną produkcję prądu z fotovoltaiki. Koszt zamontowania nagrzewnic to ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych. Uprzejmie prosimy w najbliższe niedziele o ofiary na ten cel na tacę. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką ofiarność na potrzeby parafialne. Można także to uczynić przez płatności online przez stronę internetową parafii. Bóg zapłać!

8. Polećmy zmarłych w ostatnim czasie naszych parafian: Lucja Szustak Dyw.5, Antonina Tyrała Alb.25, Edward Król 2 Pułku 15, Jerzy Jan Kościński Alb.21. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Myśl św. Brata Alberta

Jaka modlitwa taka doskonałość, jaka modlitwa taki cały dzień. Na darmo usiłujemy postąpić przez inne środki, inne praktyki, inną drogą. Modlitwa jest warunkiem nawracania dusz. Bez modlitwy nie uda się wytrwać w powołaniu.

Parafialny Zespół Caritas „Samarytanin” poszukuje osób-wolontariuszy  dysponujących wolnym czasem w tygodniu w godzinach popołudniowych oraz wolontariuszy do pomocy w opiece nad ciężko chora osobą w domu. Kontakt na telefon Zespołu lub w kancelarii. Tel. 730-898-160

 

Copyright © Parafia Świętego Brata Alberta w Krakowie
Polityka prywatności i pliki „cookies”
Patronat: Katolicki.net • Diecezja.eu • JezuUfamTobie.eu | Hosting: Kylos